Vooruitblik Nationaal Museumweekend Op dit moment worden voorbereidingen getroffen voor het Nationaal Museumweekend op 9 en 10 april. Ieder jaar heeft het Museumweekend een aansprekend thema, waarmee een aspect uit het museale werk extra aandacht krijgt. Dit jaar is geko zen voor het thema De kunst van het bewaren. Het MLM organiseert dit weekend een gevarieerd programma dat inhaakt op het landelijke thema. Voor het eerst sinds vijftien jaar wordt de bezoekers een kijkje gegund in de depots van het museum. Op het Kamp van Zeist zal depot 44 open gaan en op de Vliegbasis Soesterberg kunnen de bezoekers het vliegtuigen depot in hangar 33 bezichtigen. Het museum zet bussen in voor het vervoer van de bezoekers naar de beide depots. Vriendendag Op vrijdag 15 april vindt de jaarlijkse Vriendendag plaats. Vanwege het jubileumjaar belooft deze Vriendendag zeer bijzonder te worden, 's Ochtends zal de voorzitter Generaal-Majoor b.d. F.P. Schulte de geplande activiteiten in dit jubileumjaar toelichten, blikt de directeur terug op het afgelopen museum jaar en vindt er een loterij plaats. Vervolgens is er gelegenheid tot het bezichtigen van de expositie Kamp van Zeist schrijft geschiedenis. In het middag programma is een bezoek aan de depots van het museum voorzien. Open Cockpitdagen Tijdens de meivakantie (van 3-6 mei en op 8 mei) stelt het MLM. zoals te doen gebruikelijk, een aantal cockpits van historische vliegtuigen en helikopters open voor het publiek. Dé gelegenheid om de vlieg- De ontmanteling van het Luchtvaartmuseum Twenthe. De (plastic) Spitfire wordt afgevoerd. 5

Spinner | 2005 | | pagina 5