4- Open Cockpitdagen tijdens de Militaire Luchtvaart Museum 4- meivakantie in het ner, in zijn collectie kan opnemen. De Butterfly Tail, zoals de bijnaam van de Fouga luidt, is een lestoestel, waarop vele Nederlandse luchtmachtvliegers in de jaren '60 in België de gevorderde opleiding kregen. Het is de bedoeling dat de Fouga een plaats krijgt in de Vreeburghal. Jubileum Stichting In samenwerking met enkele bestuursleden van de Stichting Vrienden worden nu al de eerste voorberei dingen getroffen voor de officiële viering van het 25-jarig jubileum van de Stichting in het eerste weekend van september. Op vrijdag 2 september zal de feestelijke opening van de door de Stichting beko stigde jubileumexpositie plaatsvinden, waarvoor we voorlopig nog de werktitel De jachtvlieger hanteren. In de expositie laten we de ontwikkeling van de militai re luchtvaart vanuit een aantal minder voor de hand liggende invalshoeken zien. De wisselwerking tussen mens en vliegtuig is het uitgangspunt. Daarnaast zal de interactie tussen militaire luchtvaart en de 'samenleving' (in technisch en sociaal opzicht) een rol spelen in deze tentoonstelling. De opening van de jubileumexpositie betekent tevens de start van de jaarlijkse Open Werkplaatsdagen. die dit jaar dus plaatsvinden op 3 en 4 september. Tijdens de Open Werkplaatsdagen is er aandacht voor de projecten van de Stichting en die van het museum. Bezoekers kunnen dan kennis nemen van de voortgang in de restauratie van de Lockheed L-12A. Daarnaast wordt de bouw van een Fokker C.X en de Koolhoven FK-51 getoond. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM Gedurende de meivakantie stelt het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg een aantal cock pits van historische vliegtuigen en helikopters open voor het publiek. Een uitgelezen kans om de vliegtui gen van binnen te bekijken en plaats te nemen op de stoel van de vlieger. Van dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 mei en zondag 8 mei krijgen bezoekers van het Militaire Luchtvaart Museum de kans om zich een echte vlieger te voelen. Het publiek mag een exclusief kijkje nemen in de cockpits van zes historische toestellen die alleen tijdens deze dagen opengesteld worden. Jong en oud wordt de gelegenheid geboden om in de cockpit plaats te nemen en kennis te maken met de werkom geving van bijvoorbeeld de jachtvlieger, de helikop tervlieger of de captain van een transportvliegtuig. Tijdens de Open Cockpitdagen geven medewerkers van het Militaire Luchtvaart Museum uitleg over de inrichting van de cockpit. Kinderen gaan niet met lege handen naar huis want als herinnering ontvan gen ze een leuke instapkaart met een foto van het vliegtuig. Een unieke gelegenheid om kennis te maken met de wereld van de luchtvaart en de cock pit met eigen ogen van heel dichtbij te bewonderen. Tijdens de Open Cockpitdagen kan een ieder zich een echte vlieger wanen. Ook dit jaar worden zes toestellen opengesteld die behoren tot de omvangrijke collectie van het Militaire Luchtvaart Museum. In de Vreeburghal zijn de cockpits van de F-104 Starfighter, de NF-5B Freedom Fighter, de F-16 Fighting Falcon en de Alouette III 'Grasshopper' open. Bij droog weer kan de bezoeker op het buitenterrein de Fokker F-27 Troopship en de Douglas C-47 Dakota van binnen bekijken. Bij regenachtig weer blijven de twee toestellen op het buitenterrein gesloten, maar wordt de Bölkow helikopter in de Vreeburghal opengesteld voor het publiek. 7

Spinner | 2005 | | pagina 7