Bouwers vóór en n DAF YA 5441 met door TD ontwikkelde en gebouwde laadbak (140 5 met huif). beide categorieën mogelijk werd een eigen inbreng te hebben in de besluitvorming over een reorgani satie van het eigen onderdeel, i.e. de voorgenomen opheffing van de Technische Dienst. De informatie die deze groep nodig had voor een tegenvoorstel, gericht op voortzetting in afgeslankte vorm. kon het best vanuit het Bedrijfsbureau worden geleverd en zo kwam het dat ik als hoofd van dat bureau adviseur werd van deze commissie. Deze taak stond haaks op mijn rol in het vooraf gaand evalueren t.b.v. de Luchtmachtleiding van de gevolgen van eventuele opheffing. Het feit dat er toch voldoende vertrouwen bleek te bestaan, zodat ik deze mensen met raad en daad heb kunnen bijstaan, heeft mij veel voldoening gegeven, hoewel de samen met hen geleverde inspanning niet het gewenste resultaat heeft opgeleverd. met diverse projecten, voor een deel (b.v. de laad bakken) bij gebrek aan onderhouds- en revisiewerk vanuit de KLu. Alles noemen voert te ver. ik volsta met de volgende projecten: ontwerp, ontwikkeling en bouw Sneeuw - en Ijs - bestrijders (SIJS 10-14) met J-33 motoren: idem Zweefvlieglierauto's (revisie DAF A-1600, opbouw Tost-lier, bergruimte en cabine); vervangen motoren SUCOE sneeuwschuivers en koppelingen Streicher baanveegauto's; nieuwbouw van 130 flessenwagens voor zuurstof, lucht en stikstof met vulpanelen, inclusief revisie en/of ombouw van componenten. Deze opsomming bestaat uiteraard uit producten en activiteiten, maar het gaat vooral om de betrokken mensen. Daarom ter illustratie enkele foto's waar mensen op staan. Mensen die in het algemeen werk ten in informele teams: de z.g. uitvoerende sector was naar specialisme en subproduct ingedeeld, de eindproducten kwamen tot stand door bijdragen van alle zijden. De beperkte revisie (Inspection and Repair As Necessary) van de DAF YB-616 kraanwagen was hiervan het meest sprekende voorbeeld. Hoewel er een zeer uitgebreid administratief bestu ringssysteem (dat eigenlijk grotendeels geautomati seerd had moeten zijn) in gebruik was, zorgde vooral het middenkader voor de samenhang van de infor mele teams en daarmee voor de prestaties van het geheel. De gevolgen van de Defensienota 1974 kwamen allengs naderbij. Een heel ander team dan de infor mele productieteams was een commissie van burger en militaire medewerkers die ontstond toen het voor DAF A-1600 Zweef'lieglierauto, ontwikkeling en productie TD DATIM, met bouwteam. Draaierij, aanbouw Hal 9, leeg: nu ruimte met expositie over Kamp van Zeist en filmzaal. 9

Spinner | 2005 | | pagina 9