ïi 25 jaar Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum Hal 9 werd officieel in gebruik genomen op 9 april 1981. Luitenant-Generaal M.G. Geschiere verrichtte de opening. Het Militaire Luchtvaart Museum was daar mee operationeel, ook al bleef er nog veel werk te doen. De 'historische' hal 9 werd in 1984 vernoemd naar Generaal C.J. Snijders, Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht van 1914-1918 en een grote promotor van de militaire luchtvaart, de 'technische' hal 10 op 1 juli 1986 naar Ir. HAVreeburg, grondleg ger van de Technische Dienst van de Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger in de jaren '20. De eerste directeur van het MLM werd Luitenant-Kolonel M.G.H. Coolen, die deze functie overigens bleef combineren met die van hoofd van de Sectie Luchtmachthistorie, een post die hij sinds 1975 vervulde. In het kader van de verhui zing van het museum werd de sectie in november 1980 van Vliegbasis Ypenburg naar het Kamp van Zeist overgeplaatst. Zij kreeg het jaar daarop een nieuwe naam: Sectie Militaire Luchtvaart Historie. In 1989 werd de formele koppeling met het museum ongedaan gemaakt en nam zij de oude benaming. Sectie Luchtmachthistorie, weer aan. In 1991 verhuisde Luchtmachthistorie naar Den Haag. Op 1 juli 1991 nam Gerrit Glerum, die aan de wieg stond van het museum, afscheid van het MLM. Rechts de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal W.C. Louwerse. Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum Al aan het einde van de jaren '60 werd onderkend dat de oprichting van een vriendenstichting voor het museum van grote betekenis zou kunnen zijn. Pas in de tweede helft van de jaren '70 werden stappen ondernomen om een dergelijke stichting ook daad werkelijk van de grond te krijgen. De officiële oprichting vond plaats op 8 augustus 1980. Eerste voorzitter werd Generaal-Majoor b.d. H. Dieters, die zijn loopbaan bij de Koninklijke Luchtmacht had afgesloten als Directeur Materieel van de Koninklijke Luchtmacht. Onder de bezielende leiding van gene raal Dieters kreeg de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum snel handen en voeten. Vanaf april 1982 beschikte de Stichting over een eigen nieuws brief. Willem Baggerman en Jan Algera voerden in die eerste jaren de redactie van het blad. In 1986 nam Hans Berfelo de scepter over. Sinds jaar en dag verschijnt het blad vier keer per jaar. In 2001 werd de Nieuwsbrief compleet gerestyled. Tegelijkertijd kreeg het orgaan van de Stichting Vrienden toen een nieuwe naam: "Spinner". Bij de opening van het nieuwe museumjaar op 31 maart 1992 overhandigde de Voorzitter van de Stichting Vrienden van het MLM Generaal-Majoor KLu b.d. H. Dieters het eerste exemplaar van de gelegenheidsenveloppe Lockheed Lodestar en een prent van dit toestel aan Kolonel KLu b.d.Jhr. Mr. R. Wittert van Hoogland, in het midden van de jaren '60 voorzitter van de commissie die de mogelijkheden onderzocht om te komen tot een eigen luchtmachtmuseum.

Spinner | 2005 | | pagina 11