15 Sinds een aantal jaren vinden in het eerste weekend van september de Open Werkplaats Dagen plaats. MLM en Stichting Vrienden presenteren dan de projecten die zij op dat moment onder handen hebben, foto: Mischa Keijser leest geschoeid. Alle objecten worden gefotografeerd, van een barcode voorzien en vervolgens ingevoerd in een computerbestand. Aldus ontstaat voor het eerst een compleet overzicht van de collectie. Het betreft een investering in de diepte, waarvan het rendement met de dag beter zichtbaar wordt. Wanneer zo met behulp van een geautomatiseerd systeem de resultaten van bijna vier decennia verzamelen in ogenschouw worden genomen, dan mag van en rijke oogst worden gesproken. Erkentelijkheid past aan het adres van al diegenen die zich sinds het midden van de jaren '60 hebben ingespannen om ten behoeve van het MLM objecten in relatie tot de mili taire luchtvaart bij elkaar te brengen. Zij hebben het museum een stevig fundament gegeven waarop het verder kan bouwen. Tegelijkertijd treden via het geautomatiseerde systeem ook de gaten in de collectie scherp naar voren. De automatisering legt op die manier tevens de uitdagingen voor de toekomst bloot. Ook de vaste presentaties hebben de afgelopen jaren veel aandacht gekregen. In het bijzonder de expositie over 50 jaar Koninklijke Luchtmacht, die in 2003 in de Vreeburghal werd voltooid vormt in dit opzicht een belangrijke stap vooruit. Zij heeft deze hal een totaal ander aanzien gegeven en accentueert eens te meer de nauwe banden van het museum met de Koninklijke Luchtmacht. Een soortgelijke presentatie met betrekking tot de Marineluchtvaartdienst staat voor de naaste toekomst op het programma. Extra naamsbekendheid wist het MLM de afgelopen jaren ook op te bouwen door de goede samenwer king met Pandemonia Science Theater, dat sinds eind van de jaren '90 in het museum tientallen optredens verzorgde. Bob van Staeverens 'vlieginstructie', Hollandse Heli Helden en Vlucht van de Eeuw zijn een begrip geworden. Vooral de laatste voorstelling trekt grote belangstelling, mede omdat daaraan een educatief programma is gekoppeld voor VMBO-scholieren. Naast deze theatervoorstellingen hebben ook enkele jaarlijks terugkerende evenementen -in het bijzonder de Open Cockpitdagen en de Nationale Modelbouw .Nb? 25 jaar Stichting Vriendf.n van het Militaire Luchtvaartmuseum

Spinner | 2005 | | pagina 15