M 25 jaar Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum De officiële afsluiting van het KLu-jubileumjaar 2003 werd bijgewoond doorZ.K.H. Prins Bemhard, beschermheer van de Stichting Vrienden van het MLM. Bij deze gelegenheid nam de Prins het boek van Drs. P.E. van Loo, Crossing the Border in ontvangst. Manifestatie- het MLM de afgelopen jaren veel naamsbekendheid opgeleverd. Sinds het museum is gevestigd op het Kamp van Zeist ontvangt het bezoekersaantallen die in de regel ruim boven de 100.000 uitkomen. In 2003 werden 138.000 bezoekers geregistreerd, in 2004 kwam het aantabpit op 132.000. Bezoekersaantallen in deze orde van grootte vergen -los van de onmisbare steun van tientallen vrijwilligers- een solide, professionele v organisatie. De museumstaf wordt geacht de bedrijfs voering in goede banen te leiden, waarbij de zorg voor de collectie en het ontwikkelen van aantrekke lijke publieksactiviteiten niet met elkaar op gespan nen voet mogen staan. Telkens weer vormt dat van hoog tot laag binnen de organisatie een hele uitda ging. Bovendien heeft ook het MLM de afgelopen jaren te maken gekregen met een overmaat aan regelgeving op het gebied van ARBO en milieu. Die heeft zijn weerslag op de conservering van de collectie, maar ook op de reguliere openstelling voor het publiek en op bijzondere evenementen. Een goede toekomst voor het MLM is alleen te waarborgen, wanneer het fundament van de organisatie op orde is. De vaste staf zal kwalitatief en kwantitatief op sterkte moeten worden gebracht en het contingent vrijwilligers zal op peil moeten blijven. Van essentiële betekenis blijft ook de steun van de Stichting Vrienden van het MLM en de Koninklijke Luchtmacht nieuwe stijl, waarvan de contouren zich inmiddels aftekenen. De directie van het MLM gaat er vanuit dat het museum ook in de naaste toekomst een belangrijke speler zal blijven in de publieke presentatie van de Koninklijke Luchtmacht. Leidraad daarbij is de 16 HET

Spinner | 2005 | | pagina 16