25 jaar Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum oliebaron tot het vervoeren van olifanten uit Thailand. Lamers en Van Giessen bouwden verder aan hun carrière bij de luchtmacht die met name voor de laatste voorspoedig verliep. Van Giessen werd in staat gesteld om in Engeland een halfjaar duren de cursus aan het RAF Staff College te volgen, waarna hem toestemming verleend werd het bijzondere herinneringsinsigne op zijn uniform te dragen. Daarna volgde zijn benoeming tot hoofd van het Bureau Organisatie van het Commando Legerluchtvaart Nederland. Terwijl Van Giessen zich verder bekwaamde in de organisatie van de lucht macht, rolde Lamers. na eerst enige jaren comman dant geweest te zijn van het Opkomstdepot van de Luchtstrijdkrachten, gesitueerd op het vliegveld Ypenburg, vanaf 1954 in de wereld van vliegveilig heid. Pas sedert het massaal gebruik van straalvlieg tuigen ontstonden er structurele vliegveiligheids- diensten en -programma's. Gold vele jaren het beginsel "al doende leert men", met de komst van het straalvliegtuig werden vliegerfouten strenger en Res. 2e luitenant der infanterie Rudolf J. Mulder, foto: SLH le luitenant-waarnemer der infanterie Theo JA. Lamers. foto: SLH sneller!, afgestraft. Daar komt nog bij dat in zowel vlieger als vliegtuig zo veel is geïnvesteerd, dat alleen al om economische redenen, een proactieve benade ring van het begrip vliegveiligheid op zijn plaats is. Juli 1954 verscheen het eerste nummer van het tot op de dag van vandaag verschijnende blad Veilig Vliegen. De majoor-vlieger-waarnemer Lamers werd zo de eerste vliegveiligheidsofficier. Dat het een ieder bewust maken van veilig vliegen niet van een leien dakje ging, blijkt wel uit Lamers' hartenkreet "van de verdrietige redactie" in het oktobernummer van 1954, aangezien er geen enkele schriftelijke reactie op het eerste nummer bij de redactie was binnenge komen... Onvermoeid schreef Lamers in zijn blad over het belang van vliegveiligheid. Hij zou op 1 november 1957 zijn carrière bij de Koninklijke Luchtmacht als luitenant-kolonel-vlieger afsluiten. De opvolger kwam, ondanks een eerste oproep in juli 1956, pas in augustus 1958 en wel in de persoon van de le luitenant A.P. de Jong, geen onbekende in ons midden. 35

Spinner | 2005 | | pagina 35