Ambassadeurs zijn onmisbaar De Koninklijke Luchtmacht kan niet zonder ambassadeurs. Maatschappelijk draagvlak voor de organisatie vergt voortdurend aandacht voor die maatschappij en ambassadeurs spelen daarbij een cruciale rol. De Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum is een van de ambassadeurs van de Koninklijke Luchtmacht. Deze Stichting heeft als doel het ondersteunen van het Militaire Luchtvaart Museum (MLM) bij zijn recreatieve, educatieve en public relations taak. Daarnaast vervult zij ook een belangrijke rol bij de instandhouding en uitbreiding van de collectie van het museum. Ten slotte ondersteunt zij het museum met raad en daad bij de restauratie van oude vliegtuigen. Ik ben ervan overtuigd dat de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum de afgelopen 25 jaar van grote betekenis is geweest voor het draagvlak van de Koninklijke Luchtmacht in het algemeen en die van het museum in het bijzonder. Een aantal van de in het museum te bezichtigen vliegtuigen is met financiële steun van de Stichting gerestaureerd. Zonder deze steun zou een waardevol deel van de geschiedenis van het luchtwapen onderbelicht zijn gebleven in het museum. In dit opzicht wil ik graag ook de inspanningen van de Stichting memoreren om de collectie van het MLM in de naaste toekomst uit te breiden met replica's van een Fokker C.X, een Koolhoven FK-51 en een Brewster Buffalo. Die projecten betekenen een belangrijke aanvulling op de collectie van het museum op het gebied van de vooroorlogse militaire luchtvaart, waarvan zo weinig bewaard is gebleven. Kennis van het verleden van een organisatie vergroot het draagvlak in het heden. Namens alle medewerkers van de Koninklijke Luchtmacht bedank ik het bestuur en de leden van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum voor hun bijzondere inzet voor en betrokkenheid bij het MLM en feliciteer hen met hun 25-jarig jubileum. Graag spreek ik de hoop uit dat de Stichting haar inspanningen ten behoeve van het MLM en daarmee ook voor de Koninklijke Luchtmacht nog vele jaren zal blijven continueren. De Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten D. Starink Luitenant-generaal S TlCfy ^%/TAIRtV.^ 3

Spinner | 2005 | | pagina 3