Een zilveren huwelijk Op 8 augustus is het dan zover. Op die datum is er sprake van een 25 jaar oude en innige band tussen het Militaire Luchtvaartmuseum en de Stichting Vrienden van het MLM. Het lijkt niet indrukwek kend: 25 jaar. Als men die 25 jaar relateert aan de leeftijd van de georganiseerde gemotoriseerde luchtvaart in Nederland en nog meer aan de leeftijd van het Luchtmacht Museum, later Militaire Luchtvaart Museum, dan is er toch sprake van een respectabele leeftijd. Respectabel is zeker het in 1980 genomen initiatief om tot een vriendenkring te komen, die het nog jonge museum steunde door het belang ervan uit te dragen, het vrijwilligerswerk te stimuleren en te ondersteunen en een museumwinkel te exploiteren. punten, waar het MLM zelf niet in kon voorzien. Vaak gebeurde dat achter de schermen: een telefoon aansluiting, een website, uniformen en verzekerin gen voor de vrijwilligers. Altijd was en is de rode draad dat de activiteiten met de Directie van het MLM worden afgestemd en in goede harmonie daarmee verlopen. Dat neemt niet weg dat de Stichting Vrienden een eigen juridische identiteit en financiële verantwoording heeft en daardoor soms meer flexibel kan handelen dan de overheidsinstel ling die het MLM nu eenmaal is. Vooral de oprichter, Generaal-majoor b.d. Dieters, wist ook luchtvaartkringen buiten de Koninklijke Luchtmacht voor het museum te enthousiasmeren. In de 18 jaar dat hij het voorzitterschap bekleedde, werden de Nederlandse luchtvaartindustrie en ook de Marine Luchtvaart Dienst nauw bij het MLM betrokken en werden initiatieven genomen om de collectie te versterken en om bij te springen op die F.P. Schulte Voorzitter SVMLM Naar mijn mening kunnen we met voldoening en trots terugblikken naar wat ons museum in die 25 jaar heeft bereikt en de bijdragen die wij als vriendenkring daaraan hebben kunnen leveren. Reden genoeg om op de ingeslagen weg voort te gaan en daarmee ons museum, wat daarvan de ontwikke lingen ook mogen zijn, tot steun te zijn. Zoals een goede partner behoort te 1&AR 5 doen. Op naar de 50! fy/RE 4

Spinner | 2005 | | pagina 4