25 jaar Stichting Vrienden van hi:t Militaire Luchtvaartmuseum Achter de coulissen wordt een zeldzame civiele Lockheed-18 Lodestar getransformeerd tot een blijvende herinnering aan de periode dat Noorse vliegers waren ingedeeld bij de Britse luchtmacht, foto: SMF0 Gardermoen buurt. Sola, Oslo, Ugglarp en Helsingor is een bezoek aan het Noorse luchtmachtmuseum op Gardermoen alleszins de moeite waard. kinderen Kr 30 3.90), gepensioneerden Kr 40 5.20). Op vertoon van een veteranenpas (ook Nederlandse): Kr. 40 5.20) ook voor de partner. Locatie en Toegang Forsvarets Flysamling Gardermoen: Het museum ligt pal ten Westen van de luchthaven Gardermoen. Vanuit Oslo via de E-6 richting Hamar. Neem de afslag naar de luchthaven en volg Riksvei (RV, rijksweg) 174. Kort voor het museum wegwijzers volgen naar 'Forsvarets Flysamling'. Alle dagen, behalve 's maandags geopend van 12u00 tot 16u00. 's Zomers tot 17u00. Toegangsprijs: Kr. 60 7.75), Waardering en Informatie Afkortingen: bj BOAC Coporation c/n KG RAF RN AF Ser. Sq USAF bouwjaar British Overseas Airways constructienummer Kampfgeschwader Mark Royal Air Force Royal Norwegian Air Force Serial Skvadron Squadron United States Air Force Forsvarets Flysamling Gardermoen Algemene indruk') Aantal vliegtuigen Aantal helicopters militaire vliegtuigen civiele vliegtuigen In opslag: onder restauratie; uitgel. Opp. expositie ruimte in m2 Hallen/Hangars Open lucht Briefingrooms Parkeerplaats Bewegwijzering Kiosk/Winkel Toiletgelegenheid Eetgelegenheid Speelgelegenheid 21 aug 2001 ZG 31 3 34 0 2 16K 1 1 J J O J J J J Volgende aflevering: Museo del Aire Quatro Vientos. Madrid. Algemene indruk: Opstelling, Uitstraling, Onderhoud, Vitrines, Vliegtuigen, Faciliteiten, Orde en Netheid: J Ja, O Onvoldoende. N Niet, ZG Zeer goed 52 Mk. Skv

Spinner | 2005 | | pagina 52