Uitreiking Erediploma's van de Stichting Generaal Snijders Fonds 25 jaar Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum 'Je kunt zien of ze enige vliegaanleg hebben' Vliegen met een F-16 is het mooiste dat er voor kinderen bestaat. Voor vele anderen trouwens ook. Rick Piet heeft het over de F-16 simulator. De cockpit van een F-16 is niet anders dan die van het trainings apparaat. 'Je kunt al bij jonge kinderen zien of ze enige vliegaanleg hebben. Het blijft dan alleen bij oog en handcoördinatie. De 'voeten' doen nog even niet mee; heb je ook niet direct nodig als je super- soon F-16 vliegt'. En je merkt ook wie thuis wel eens wat vliegspelletjes doen op de computer. Rick Piet - nooit een meter zelf gevlogen - is volledig los op de F-16 simulatoren in het Flying Center. En als er in een verloren ogenblik geen bezoekers zijn, dan tilt hij zichzelf in minder dan geen tijd naar zo'n 20.000 voet. 'Ik zou best wel willen dat we de simulatoren meer konden gebruiken. Tijdens de openstelling zijn ze maar op een paar tijden in gebruik, terwijl er meer dan voldoende belangstelling voor is'. Vrijwilligers in historisch u n i fo r m Een paar jaar geleden heeft Rick Piet het uniform van luitenant-kolonel bij de luchtmacht uitgetrok ken. Nu draagt hij de blauwe colbert met opstiksels van het MLM als dagelijks tenue bij elke dienst in het museum. 'Eigenlijk', zo sluit hij af, 'zouden we als vrijwilligers ook een historisch uniform moeten dragen. Bijvoorbeeld uit de jaren '50 of zo. Het Militaire Luchtvaart Museum is nu eenmaal een historisch museum. En dat mag je als vrijwilliger best in een historisch uniform uitdragen'. Op donderdag 29 mei jl vond wederom de uitreiking van de Erediploma's van de Stichting Generaal Snijders Fonds plaats. Deze keer vond de uitreiking plaats voor een select gezelschap in de Raadzaal van het Stadhuis van Delft. Het bestuur van de Stichting Generaal Snijders Fonds heeft besloten dit jaar een tweetal groeperingen die zich op bijzondere wijze hebben geprofileerd, te lauweren door middel van toekenning van het Erediploma van het Fonds. Eén Erediploma werd uitgereikt aan de besturen en commissies van de aan de Technische Universiteit Delft verbonden Vliegtuigbouwkundige Studie Vereniging (VSV) "Leonardo da Vinci", die in de achterliggende jaren - dit jaar viert de VSV haar 12e lustrum - een constructieve en substantiële bijdrage hebben geleverd aan de verbetering van het universi tair onderwijs en onderzoek op het gebied van luchtvaart- en ruimtevaarttechniek. Tevens werd een Erediploma uitgereikt aan de commandant en bemanning van een Lynx helikopter van de Koninklijke Marine die - in december 2003 - onder moeilijke omstandigheden een risicovolle redding boven zee uitvoerden. De Erediploma's werden uitgereikt door de heer Drs. S.S. Vollebregt, voorzitter van de Raad van Bestuur (CEO) van Stork N.V., aan de huidige president van de VSV "Leonardo da Vinei", Jan Wouter Kruyt, en aan Kapitan-Leutnant J. Langenhorst van de Duitse marine, als commandant van de Lynx helikopter. Het Erediploma wordt jaarlijks toegekend aan personen, groepen van personen, bedrijven of instellingen, die zich naar de mening van het bestuur op bijzondere wijze hebben onderscheiden op het terrein van de Nederlandse lucht- en ruimtevaart. 57 CT>

Spinner | 2005 | | pagina 57