R o t het museum Terugblik Vooruitblik r j Nationaal Museumweekend Zaterdag 9 en zondag 10 april vond het Nationaal Museumweekend plaats en opende het museum voor het eerst sinds vijftien jaar de museumdepots voor het publiek. Naar aanleiding van het thema 'De kunst van het bewarengunde het MLM zijn bezoekers een blik achter de schermen van de depots. De bezoekers kwamen oog in oog te staan met de boeiende objecten die in depot 33 en 44 zijn opgeslagen. Tijdens dit weekend brachten ruim 4300 mensen een bezoek aan het MLM. Vriendendag Vrijdag 15 april stond in het teken van de jaarlijkse Vriendendag. Het programma startte om 10.00 uur in de Vreeburghal met ruim 230 'vriendenNa het wel komstwoord en een korte toelichting op de activiteiten in het jubileumjaar door de voorzitter Generaal-Majoor b.d. F.P. Schulte vond de overdracht van één van de bestuursfuncties plaats. Kolonel b.d. R. d'Hollosy droeg zijn functie over aan H.G. Berfelo. Vervolgens gaf de heer Berfelo een verslag van de belangrijkste projecten van de Stichting Vrienden van het MLM. Hierna blikte directeur dr. JAM.M.Janssen terug op het museum jaar 2004 door alle highlights van vorig jaar nog eens de revue te laten passeren. Als afsluiting van het ochtendprogramma vond de trekking van de traditio nele loterij plaats met als hoofdprijs een vlucht in een Catalina boven het IJsselmeer. Na de lunch bezochten de genodigden de expositie "Kamp van Zeist schrijft geschiedenis", 's Middags bood de Stichting de 'vriendende kans om een kijkje te nemen in depot 33 en 44, de shelters op de Vliegbasis en de werkplaat sen van het museum. Open Cockpitdagen Gedurende de meivakantie stelde het museum een aantal cockpits van historische vliegtuigen en helikopters open voor de bezoekers. Ruim 10.000 bezoekers kwamen naar het museum om eens plaats te nemen in de cockpit van een straaljager, helikop ter of transportvliegtuig. In de Vreeburghal waren de cockpits van de F-104 Starfighter, de NF-5B Freedom Fighter, de F-16 Fighting Falcon en de Alouette III Grasshopper geopend voor het publiek. Zodra het weer het toeliet, konden de bezoekers de Fokker F-27 Troopship en de C-47 Dakota van binnen bekijken. Spectaculaire filmmaand Iedere woensdag- en zondagmiddag in juni konden bezoekers genieten van speelfilms en historische documentaires over de (militaire) luchtvaart. De documentaires 'Nederlandse Spitfires onder Engelse vlag', 'Een bevlogen geschiedenis'. Wings over the Worldwaren te zien in de Vreeburghal. Het aanbod van speelfilms dat tijdens de filmmaand draaide, was zeer divers; van de klassiekers Battle of Britain en The Longest Day' tot 'Top Gunde bioscoophit uit de jaren '80. Expositie 'Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljagerpiloot' De voorbereidingen voor de jubileumexpositie in het kader van het 25 jarig jubileum van de SVMLM zijn in volle gang. In de tentoonstelling zal een beeld worden gegeven van de veranderingen die het beroep van militaire vlieger sinds de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) heeft ondergaan. Evenementen voor de komende tijd Zondag 3,10,17 en 24 juli: Bob Salto Woensdag 6,13, 20 en 27 juli Zondag 31 juli, 7 en 14 augustus: Vlucht van de Eeuw Vrijdag 2 september: Opening expositie "Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljagerpiloot" in het kader van 25-jarig jubileum Stichting Vrienden MLM Zaterdag 3 en zondag 4 september: Open Werkplaats- dagen Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 5

Spinner | 2005 | | pagina 5