25 jaar Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum land vrijwel niets motoren waren ook niet voor die hoogte ontwikkeld. Het boek kwam in overleg met diverse Nederlandse bronnen tot stand. De KLu Sectie Luchtmacht Historie droeg haar steentje bij, naast een aantal [bekende] particu lieren die vooral voor foto materiaal zorgden. Over naar de Fokker D.21 Na een korte beschrijving van de relatie tussen Anthony Fokker en D.XXI ontwerper Erich Schatski beschrijft het boek in het kort de diverse tijdge noten van de D.XXI. De Hurricane werd daarvan wel de allerbekendste, de Renard R-36 en Dewoitine 500 zijn dat niet echt gewor den. De ontwerpfase, die twee jaren duurde vanaf 1934 wordt uitgebreid beschreven. Hetzelfde geldt voor de testvluchten van Emil Meinecke, Fokker's testvlieger, vanaf Eindhoven's vliegveld Welschap. Voor het beschrijven van de bijdragen van Schatski en Meinecke sprak de auteur met de nazaten van deze Fokker hoofdrolspelers. van. Uiteraard werkte het Militaire Luchtvaart Museum aan de totstandkoming van het boek mee, ondermeer door het ter beschikking stellen van foto materiaal. Waar het boek over de Brewster Buffalo het de geschiedenis per gebrui ker uitwerkt, gaat het boek over de Fokker D.21 vrijwel chronologisch op het gebruik in, bij de diverse afnemers. Een boeiend boek over een uniek Nederlandsch vliegtuig, waarvan er helaas geen enkel exemplaar vliegend resteert! De prachtige replica uit het MLM wordt om begrijpe lijke redenen in volle kleuren getoond. Twee unieke boe ken. Uniek omdat ze een deel van de Nederlandse luchtvaart geschiedenis behandelen. Uniek omdat het over toe stellen gaat waarvan in ons is bewaard gebleven. Uniek omdat zeventig jaar na dato iemand bereid is de geschiedenis uit te zoeken en vast te leggen. Oh ja, beide boeken zijn in de Franse taal geschreven, maar daarom niet minder toegankelijk. Het vliegtuig trok al snel de aandacht van diverse Coert Munk mogendheden. Curieus daarbij is dat het door diverse landen werd besteld, voordat de Nederlandse autoriteiten besloten het toestel aan te schaffen. Finland nam diverse exemplaren af, de Denen ontvingen er twee en vanaf voorjaar 1938 ontving ook de LVA de nodige exemplaren. Het boek beschrijft alle leveringen en de achtergronden daar- 60 Joo9

Spinner | 2005 | | pagina 60