Hawker Sea Fury. History, Camouflage and Markings 25 jaar Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaartmuseum bod, evenals de crashen en crashjes die met de Sea Fury werden ondergaan. Van dit laatste is vrij veel fotomateriaal in het boek opgenomen. Zoals gebruikelijk in deze serie wordt aandacht besteed aan de camouflage en kentekens van de Sea Fury, de technische gegevens en modelbouw- gegevens. Een tabel met gegevens over alle Nederlandse Sea Fury's besluit het tekst gedeelte. Drie pagina's zijn voorzien van het prachtige tekenwerk van Luuk Boerman. Voornamelijk zijaanzich ten en enkele boven aanzichten worden gege ven, waarvan het merendeel in kleur wordt getoond. Kortom wederom een boekwerk waard om te hebben! Tegelijkertijd met het boek over de Sea Fury heeft Luuk Boerman voor de modelbouwers een speciale decalset uit gebracht. Hierop vinden we de mogelijkheid om zowel in schaal 1:72 als in schaal 1:48 de Nederlandse Sea Fury's in een tweetal schema's te bouwen. Kwalitatief een bijzonder mooie decalset, waarmee een Nederlandse Sea Fury perfect te bouwen is. Het boek Sea Fury kost Eur 12,50. Boek plus decalset Eur 20,-. Verzendkosten Eur 1,56. Verkrijgbaar door overmaking van het bedrag plus vermelding van wat wordt gewenst, naar 3127421 of 89.27.10.551 t.n.v. L.H. Boerman, Kerkstraat 2, 2471 AP Zwammerdam, e-mail info@dutchprofile.nl; www.dutchprofile.nl. Eveneens zijn beiden verkrijgbaar in de museum winkel "De Brik". Hans Berfelo Nico Geldhof, Luuk Boerman, Hawker Sea Fury. History, Camouflage and Markings. Samengesteld, geproduceerd en uitgegeven door Luuk Boerman/Dutch Profile. 40 pagina's incl. omslag, 75 zwart-wit foto's, 4 kleurenfoto's en 15 zij- en bovenaanzichten, merendeels in kleur. De serie Dutch Profile begint body te krijgen nu het derde deel is verschenen en begint daardoor zijn bestaansrecht te bewijzen. Ten opzichte van het eer der verschenen deel over de Mustang waarbij de Nederlandse en de Engelse tekst afwisse lend over de linker en rechterpagina's werd gegeven, is er nu voor gekozen om in de eerste helft van het boek de tekst in het Nederlands af te drukken en de tweede helft de Engelse tekst mee te geven. De onderschriften bij de foto's zijn zowel in het Nederlands als in het Engels. De tekst werd geschreven door Nico Geldhof, de tekeningen werden vervaardigd door Luuk Boerman. Het boek behandelt in het kort de ontwikkeling van de Sea Fury: ontwikkeld uit de Fury voor de RAF, die door de snelle ontwikkeling van straaljagers niet meer in productie ging, tot de Sea Fury van de Royal Navy, die uiteindelijk 665 toestellen ontving. Uitgebreid wordt ingegaan op de Nederlandse Sea Fury's en de licentiebouw bij Fokker. De verschillende oefeningen waaraan werd meegedaan, o.a. vanaf de Engelse vliegdekschepen komen aan 61

Spinner | 2005 | | pagina 61