EEN BEWOGEN JAAR Terugkijkend op het achter ons liggende jaar, kom ik tot de slotsom dat 2005 voor de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum een bewogen jaar is geweest. Het jaar stond sterk in het teken van het 25 jarig bestaan van onze vriendenkring. En al was het dan pas op 8 augustus zover, toch wierpen de werkzaamheden en evenementen voor dat jubileum hun schaduw vooruit. Zo was er de zeer geslaagde vriendendag in april, waarbij de museumstaf veel werk verzette om het bezoek aan "de stallen" te begeleiden. Deze Open Depot dag voor de vrienden was niet alleen erg leuk en zeer leerzaam maar gaf ook de knappe koppen onder ons de kans om unieke foto's te schieten en zo specifieke gegevens mee naar huis te nemen. Tezelfdertijd werd er hard gewerkt om de jubileum editie van de Spinner voor te bereiden. Het mooie, extra dikke nummer dat in de zomer verscheen was de kroon op dat werk. Van vele kanten hoorde ik complimenten aan Hans Berfelo en zijn medewer kers. En die waren verdiend ook! Ondertussen werkte de jubileumcommissie uit ons bestuur veel en goed samen met Directeur en staf van het MLM om de speciale tentoonstelling, die ons jubileum zou opluisteren, voor te bereiden. Het idee om de relatie tussen vliegtuigtechniek en mens te belichten werd gerealiseerd in de leerzame en vaak verrassende tentoonstelling "Jachtvliegers, van aviateur tot straaljagerpiloot", die begin sep tember tijdens de viering van ons jubileum werd geopend. De planning was dat deze opening de laat ste officiële handeling tijdens de laatste werkdag zou zijn van de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten voordat hij zijn commando de daarop volgende maandag zou teruggeven aan de Minister van Defensie. Helaas, maar vooral voor Luitenant-Generaal Starink en zijn echtgenote, moest hij die dag afscheid nemen van zijn schoonmoeder. Ook had ik bij die gelegenheid heel erg graag ons erelid en oprichter van onze vriendenkring, Generaal-Majoor b.d. Dieters -voor velen Harrie- de aandacht gegeven, die hij -bescheiden als altijd- meer dan verdiende. Zijn gezondheidstoestand stond het helaas niet toe. Iets meer dan een maand later overleed hij. Door een ongelukkige val en een daarmee opgelopen zware hersenschudding kon ik ook bij dat laatste afscheid niet mijn welgemeend respect betonen. Gelukkig waren er in Lelystad vele bestuursleden en vrienden aanwezig en hield Maurits Botma de afscheidsrede die Harrie Dieters verdiende (en die ik, die rede lezend, Maurits zeker niet had kunnen verbeteren). Een afscheid dus van Harrie Dieters. Hij ruste in vrede. Een afscheid ook van een tijdperk, waarin Harrie Dieters en ook zijn Doreen vaak duidelijk in ons midden waren en onze vriendenkring veel warmte gaven. Tenslotte de "never ending story of....". Het zoveelste plan werd in het voorjaar afgeschoten: te duur. De voor het einde van het jaar toegezegde beslissing werd niet genomen: Afghanistan-'voornemen' ging voor. Mij past slechts een zucht. Maar in dit bewogen jaar zagen wij weer heel erg veel inzet en toewijding van Directie en Vaste Staf van het MLM met veel extra's voor onze jubileum viering. Ook de vrijwilligers in museumhal. werk plaats, bibliotheek, museumwinkel, kinderpartijtjes en waar niet al stonden hun mannetje/vrouwtje. Daarnaast konden wij in september zien hoe er door weer anderen naarstig is en wordt gewerkt aan onze grote projecten. Naar al die ware vrienden van het MLM gaat onze bijzondere dank en waardering uit. U allen wens ik een goed en gezond 2006 toe. F.P. Schulte Generaal-Majoor KLu b.d. Voorzitter 3

Spinner | 2006 | | pagina 3