Di' Workshops zijn zeer populair. Kinderworkshops Sinds het begin van het najaar organiseert het museum workshops voor kinderen rond de thema's "vliegen" en "straalmotor". Er blijkt veel animo voor te bestaan. Vanwege de grote belangstelling hebben we besloten in 2006 opnieuw workshops te programmeren en wel tijdens de schoolvakanties: in de voorjaarsvakantie (18 februari tot en met 5 maart 2006). de zomermaanden juli en augustus en in de kerstvakantie (23 december 2006 tot en met 7 januari 2007). De workshops vinden steeds plaats op dinsdag en donderdag. Zij beginnen om 10.15 uur en duren twee uur. In de meivakantie vinden er geen workshops plaats in verband met de Open Cockpitdagen. Aanmelding voor de workshops kan plaatsvinden via onze website: www.militaireluchtvaartmuseum.nl Boekpresentatie Dinsdag 13 december vond in de Snijdershal de pre sentatie plaats van de 18° en laatste uitgave in de reeks Brochures van de Sectie Luchtmachthistorie: 'Cardington. Pijler in de ontstaansgeschiedenis van de naoorlogse zelfstandige luchtmacht', geschreven door P.J. Huijskens. Tijdens een zeer geanimeerde bijeen komst werd het eerste exemplaar door de auteur overhandigd aan Generaal-Majoor F.H. Meulman, Plaatsvervangend Commandant van de Luchtstrijdkrachten, die vervolgens een kort dank woord uitsprak. De reeks Brochures van de Sectie Luchtmachthistorie houdt op te bestaan, omdat de Sectie Luchtmachthistorie op 1 september jongstle den is opgegaan in het Nederlands Instituut voor Militaire Historie. De brochures zijn, zolang de voorraad strekt, echter nog wel verkrijgbaar in Museumwinkel De Brik. Schaalmodellen Van der Poest Clement Op 28 november jl. kreeg het museum een collectie schaalmodellen van vliegtuigen van de Luchtvaartafdeeling te leen van Dries van der Poest Clement uit Nisse (Zeeland). Het gaat om circa 70 houten modellen op schaal 1:48 die door zijn vader Andries van der Poest Clement, auteur van het boek 5

Spinner | 2006 | | pagina 5