gelaten op en rond de Utrechtse Heuvelrug. Duidelijk blijkt hoezeer de krijgsmacht, in het bij zonder leger en luchtmacht, haar stempel heeft gedrukt op het gebied tussen Utrecht en Amersfoort. Met het boek wordt nog eens onderstreept dat de situering van het beoogde Nationaal Militair Museum in het centrum van dit gebied een meer dan uitstekende optie is. De publicatie is inmiddels ook verkrijgbaar in de Museumwinkel De Brik (tel. 0346-338157). Vriendendag 1 april De jaarlijkse vriendendag stond in het teken van de op 2 september 2005 geopende tentoonstelling Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljagerpiloot. De beide lezingen sloten uitstekend op dit thema aan. De eer ste lezing werd verzorgd door Schout bij Nacht b.d. Ruud Idzerda. Hij ging in op de jachtvliegerij bij de Marineluchtvaartdienst en besteedde daarbij speciale aandacht aan de operaties met de P-40 in Nieuw Guinea en vanaf de Karei Doorman met de Sea Fury en de Sea Hawk. Kolonel Ralf Reefman, commandant van de Vliegbasis Twenthe, sprak vervolgens over zijn ervaringen als F-16 vlieger en belichtte daarbij in het bijzonder ook de rol van de Koninklijke Luchtmacht in de afgelopen jaren in Afghanistan. Nationaal Museumweekend Op zaterdag 8 en zondag 9 april 2006, vond het lan delijke Nationaal Museumweekend plaats met als thema 'De kunst van het weten'. Het MLM speelde op dit thema in door het publiek andermaal in de gele genheid te stellen, onder begeleiding van deskundi gen, de depots van het museum te bezichtigen, op het Kamp van Zeist en op de Vliegbasis Soesterberg. Aanwinsten Dankzij royale medewerking van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum heeft het MLM recent de collectie uniformen en uitrus tingsstukken bewaard bij de Sectie Opslag Mobi lisatie -en Projectvoorraden (SOMP) in Soestduinen kunnen verwerven. Het betreft in hoofdzaak materi aal van na de Tweede Wereldoorlog, dat een uitste kende aanvulling vormt op de incomplete collectie van het MLM. Collectiebeheerder Peter van Weenen en vrijwilliger Frans van den Hurk brachten het materiaal vanaf het SOMP over naar het MLM. De expositie Jachtvliegers, van aviateur tot straaljagerpiloot, wordt wegens succes voor onbepaalde tijd verlengd. Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljager piloot verlengd De directie van het museum heeft besloten de expo sitie Jachtvliegers, Van aviateur tot straaljagerpiloot in de Snijdershal, wegens succes en mede gelet op het belang van het onderwerp, voor onbepaalde tijd te verlengen. De eerstvolgende tijdelijke exposities Aviation Art III en het Vliegerklasje 1925-1926 zullen plaatsvinden in de Vreeburghal. Een speurtocht voor de jongere bezoekers rond de expositie Jachtvliegers zal binnenkort beschikbaar zijn. Phantasy in Blue In de Snijdershal zijn op dit moment weer enkele modellen van PHantasy in Blue te zien. Het betreft de Farman, de Fokker D.VII en de Fokker C.X. MLM en PHantasy in Blue zullen de komende jaren op dit vlak intensief blijven samenwerken. Lopende werkzaamheden Het museum werkt op dit moment aan de afronding van de Technieklijn in de Vreeburghal. de expositie Aviution Art III en treft tevens voorbereidingen voor een nieuwe vaste presentatie over Nederlandse vliegers in de Royal Air Force tijdens de Tweede Wereldoorlog, een belangrijk thema dat, zoals ook reacties van bezoekers blijkt, meer aandacht verdient in het MLM. Evenementen de komende tijd: 17 april (Tweede Paasdag): Bob Salto 2-5 en zondag 7 mei: Open Cockpitdagen 11 mei: Uitreiking erediploma's van het Generaal Snijdersfonds 16 mei: Presentatie van het boek "Luchtmachtbevelhebbers geportretteerd 1954-2005" van de hand van Drs R. de Winter en Drs P.E. van Loo 25 mei (Hemelvaartsdag): Bob Salto Tot nader order verlengd: expositie Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljagerpiloot DrJAM.M. Janssen, Directeur MLM 4

Spinner | 2006 | | pagina 4