Lintjesregen 2 0 0 6 moest wel aangesnoerd in de stoelen worden geze ten. maar de ervaring was uniek. Via Marken werd naar Amsterdam gekoerst waar een prachtig beeld van de in de zon liggende stad werd verkregen. Hierna volgde wederom een uniek gebeuren: er werd recht over Schiphol gevlogen en bijna op dezelfde hoogte werd een bocht om de verkeersto ren gemaakt. Staande in de ruimte bij de blisters (en goed vasthouden) was dit een ervaring die niet snel zal worden herhaald. Daarna volgde een rustige vlucht naar Valkenburg, waar na de landing, de Catalina door een groot, fotograferend, ontvangstcomité werd onthaald. Na het uitstappen overhandigde de commandant van Valkenburg, Erik Kopp, de meegevlogen boeken aan Peter Korbee. Deze boekpresentatie ging gepaard met waarschijn lijk het laatste vliegfeest op Valkenburg. In de han gar van de presentatie was een Orion geparkeerd terwijl de Catalina en de Mitchell van de Duke of Brabant als achtergrond voor de presentatie dien den. Tegelijkertijd kwam een Fokker S-ll en de DC- 3 "Doornroosje" van de DDA laag overvliegen. Na verschillende speeches overhandigde Peter vol trots de eerste exemplaren van zijn boek aan de Commandant van Valkenburg, vertegenwoordigers van andere krijgsmachtonderdelen, de Detache mentcommandant van de Duitse opleiding op Valkenburg en de vertegenwoordiger van het NIMH. De bijeenkomst werd besloten met een zeer geanimeerde receptie. Voor velen de laatste op het Vliegkamp Valkenburg. Hans Berfelo Na de briefing werd een groepsfoto gemaakt van de passagiers, waaronder de Commandant van het Vliegkamp Valkenburg KTZ Erik Kopp en de oud- VOMLD Anne van Dijk, en werd aan boord van de Catalina gegaan. Na een taxi-rit over het hele vliegveld werd gestart en daarbij viel op dat de Catalina. met haar groot vleugeloppervlak, zo snel los was. Vliegend in de richting van de IJsselmeerdijk lag Flevoland in al zijn voorjaarspracht schitterend onder ons. Het was onbewolkt en het zicht was goed, dus een ideale dag voor een vlucht. Boven het IJsselmeer aangekomen werd gezakt tot vlak boven het wateroppervlak en werd tot twee keer toe een waterlanding gemaakt. Hiervoor De meegevlogen boeken worden na de landing door de Commandant van Valkenburg overhandigd aan Peter Korbee. foto: Frans Roomer Op vrijdag 28 april 2006 vond de jaarlijkse lintjes regen ook plaats in Eindhoven. Burgemeester drs A.B. Sakkers reikte in de Raadzaal van het stadhuis de Koninklijke onderscheidingen o.a. uit aan Ary Ceelen, bekend luchtvaartpublicist en Vriend van het Militaire Luchtvaart Museum. Ary Ceelen werd benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Ceelen is al meer dan 30 jaar een vrijwilli ge luchtvaartdeskundige. Hij heeft zich 20 jaar ingezet voor het oorspronkelijke luchthavenge bouw Welschap, dat in eerste instantie plaats zou moeten maken voor de nieuwe wijk Meerhoven. Mede door zijn initiatief is dit gebouw in 2001 op de Rijksmonumentenlijst geplaatst. Tevens heeft bij 25

Spinner | 2006 | | pagina 25