C. Baas. H.J.W. Manderfeld. B.A.C. Droste en D. Starink. In deze buitengewoon fraai verzorgde publicatie worden de loopbanen beschreven van de Bevelhebbers van de Koninklijke Luchtmacht in de periode 1954 - 2005. Het boek is voor geïnteresseer den in de geschiedenis van de Koninklijke Lucht macht beslist een aanrader. Het is verkrijgbaar in onze museumshop De Brik. Bezorg een lachdag De Porscheclub Nederland organiseerde op 21 mei jongstleden haar tweejaarlijkse Bezorg een lachdag en benutte het terrein van het museum weer als eindstation voor dit evenement. De bedoeling van dit initiatiefis om ernstig zieke kinderen een pret tige en ontspannen dag aan te bieden door hen in staat te stellen een plezierrit te maken in een Porsche-auto. Onder zeer grote belangstelling deden op deze zondag maar liefst 150 Porsche- auto's het Kamp van Zeist aan, waar de kinderen onder meer werden onthaald op een voorstelling van Vlucht van de Eeuw. Vriendenavond Op 12 juni vond de eerste vriendenavond in 2006 plaats. Ongeveer 100 vrienden waren naar het museum gekomen om te luisteren naar de voor drachten van Kolonel b.d. A.C. Tjepkema en Drs K. Volkers. Anne Tjepkema sprak over de defensie politiek van voormalig Nederlands-Indië in de eer ste decennia van de 20° eeuw en focuste daarbij in het bijzonder op de opkomst van de militaire luchtvaart. Kees Volkers ging in op de weerslag van de veranderingen in het Nederlandse defensiebe leid sinds begin 19c eeuw op het landschap tussen Utrecht en Amersfoort. Beide sprekers zorgden voor een boeiende avond. De volgende vrienden avond vindt plaats op 6 november aanstaande. Rond 1 oktober kunt u de uitnodiging voor deze bijeenkomst tegemoet zien. Aanwinsten Door de opheffing van 320 Squadron op Marine vliegkamp Valkenburg heeft het Militaire Lucht vaart Museum recent een aantal bijzondere objec ten aan zijn collectie kunnen toevoegen. Het betreft in hoofdzaak materiaal met betrekking tot de oor logsjaren van het 320 Squadron, zoals een aantal schilderijen van Frank E. Beresford. Het is de bedoe ling dat deze objecten een plaats zullen krijgen in de nieuwe presentatie over Nederlandse vliegers in de Royal Air Force (1940-1945). Dank gaat uit naar Kapitein-Luitenant ter Zee Mare de Jong. laatste commandant van het 320 Squadron, die zich er sterk voor heeft gemaakt om deze attributen te bestemmen voor het Militaire Luchtvaart Museum. Alle nog levende oud-Bevelhebbers met de auteurs van Bevelhebbers geportretteerd. 4

Spinner | 2006 | | pagina 4