ft Nieuwe aankopen door de Stichting Vrienden voor het MLM Uitreiking Erediploma's van de Stichting Generaal Snijders Fonds ^1 In de afgelopen maanden werden weer een aantal waardevolle zaken aangekocht door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum voor het MLM. Hieronder was het prachtige originele schilderij van Ronald Wong: 'Hawker Hunters over Biak', voorstel lende twee Hawker Hunters, waarvan één de Papua- vlag voert op het kielvlak, boven de kust van Biak. Daarbij werd een drietal zeefdrukken gekocht: 'Combat reconnaissance over Bosnia', voorstellende een F-16A van 306 Sqn. tijdens het uitwerpen van Haires; 'Bordercrossing Relief, voorstellende een C-130H-30 Hercules in de landing in Angola tijdens een hulpvlucht voor het Rode Kruis, beide van Ronald Wong en 'F-16's over Bosnia', voorstellende een drietal F-16's tijdens operaties boven het voor malige Joegoslavië, van Michael Rondot. Het schilderij en de zeefdrukken werden gekocht voor 1100,-. In april werd in Engeland via e-bay een Compass voor de Fokker S-ll gekocht voor 225,-. In maart werden ongeveer 150 flight safety items gekocht voor 1850,-. Onder meer 9 vliegeroveralls, 2 vliegerjacks, 3 dinghy's, noodrantsoenen, 2 para chutes, compas, zakmes, vliegerhelm en foudraal, brandvrij ondergoed en alles wat in het chutepack zit. Dit alles uit de F-104/NF-5 en begin F-16 periode. Echt een mooie aanwinst voor het MLM. Dit alles werd weer mogelijk gemaakt door de opbrengsten van onze museumwinkel 'De Brik' en de inzet van haar medewerkers. Op donderdag 11 mei j.l. vond wederom de uitrei king van de Erediploma's van de Stichting Generaal Snijders Fonds plaats. De uitreiking vond deze keer, na enkele jaren elders, weer plaats in de Generaal Snijders-hal van het Militaire Luchtvaart Museum, de plaats die daarvoor toch wel het meest is geeigend. Een groot gezelschap was bij de uitreiking aanwezig. Het bestuur van de Stichting Generaal Snijders Fonds heeft besloten dit jaar twee personen die zich op bijzondere wijze in de luchtvaart hebben geprofileerd, te lauweren door middel van toeken ning van het Erediploma van het Fonds. De ontvangers van de diploma's met hun echtgenotes, geflankeerd door Prof. Drs G.J. Cerfontaine en Luitenant- Generaal J.H. de Jong. Gerard van Futten Hunters boven Biak Eén Erediploma werd uitgereikt aan de heer DrsJ. Krul. directeur Airport Development Schip hol Group, het tweede diploma werd uitgereikt aan de heer H.C.G.A. Schattorie. majoorvlieger van de Koninklijke Luchtmacht. De Erediploma's werden uitgereikt door de Prof. Drs. G.J. Cerfontaine. president-directeur CEO Schiphol Group. Het Erediploma wordt jaarlijks toegekend aan per sonen. groepen van personen, bedrijven of instel lingen, die zich naar de mening van het bestuur op bijzondere wijze hebben onderscheiden op het ter rein van de Nederlandse lucht- en ruimtevaart. 4-

Spinner | 2006 | | pagina 7