de North-American NA-16 en de Piper Super Cub, is men erin geslaagd om daar anderszins in te voor zien. Tot de collectie behoort ook een groot aantal prototypen. Want met zo'n belangrijke vliegtuigfa brikant als SAAB om de hoek. ligt het voor de hand dat het Flygvapenmuseum over een historisch inte ressante luchtvaartcollectie beschikt. Geïnteresseerden in de luchtvaart die in hun vakan tie Zweden 'doen', kunnen het museum in Linköping niet links laten liggen. Want daarvoor is de bijdrage aan en de betrokkenheid van de Zweedse luchtvaartindustrie bij de ontwikkeling van de luchtvaart in het land vroeger en nu veel te belangrijk. Bereikbaarheid en toegankelijkheid Het Flyvapenmuseum in Malmslatt-Linköping is vanaf 1 juni tot 31 augustus dagelijks geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. In de periode 1 september tot 31 mei alleen op dinsdag tot en met zondag van 12.00 uur tot 16.00 uur. Malmslatt-Linköping ligt 206 km ten zuidwesten van Stockholm. Het museum is over de weg goed bereikbaar en vanaf E 4 afrit 111 met borden aangegeven. Met openbaar vervoer vanaf het Resecentrum (station) in Linköping met bus 213 naar Malmslatt. De bus stopt voor de ingang van het museum aan de Carl Cederström gata. De toegang is gratis. Noten 1. Thans directeur van het Norsk Luftfahrtmuseet in Bodo. Noorwegen. 2. Niet in museum collectie 3. 34 andere vliegtuigen kregen een civiele bestemming. Eén daarvan, een Messerschmitt Bf.lOSB-l Taifun. is later naar Nederland (PH-NFB) gekomen. Ook zijn negen Amerikaanse B-17's die een noodlanding hebben moe ten maken of door navigatie fouten boven Zweden terecht zijn gekomen, overgenomen door het civiele Zweedse AB Aerotransport. Van 165 van de 343 vliegtui gen is na de landing of de crash slechts schroot over. 4. Flygförvaltningens FlygVerkstad i Stockholm Volgende aflevering: Het Norsk Luftfartsmuseet in Bodo. Noorwegen. In de collectie van het Flyvapenmuseum is een aantal SAAB prototypen opgenomen. Dit is het prototype van de SAAB Sk37 Viggen trainer foto: Loe Baltussen 22

Spinner | 2006 | | pagina 22