KNVOL-lcalender 2007 'out of area' Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMR) laat dit zien in een fotoboek over ruim honderd jaar Nederlands militair transport. Bekende transportmiddelen In dit rijk geïllustreerde, van inleidende teksten voorziene boek. komen voor het eerst krijgsmacht- breed het materieel, de mensen en de organisaties aan bod die de afgelopen eeuw betrokken waren bij de bewegende logistiek van de Nederlandse krijgs macht. Bekende transportmiddelen zoals de 'dikke DAF (-de YA 328) van de landmacht, de Fokker F-27 van de luchtmacht, maar ook het huidige trans portschip van de marine, de Hr. Ms. Rotterdam, pas seren de revue. In woord en beeld Evenzeer wordt stilgestaan bij uitzonderlijk vervoer als gewondentransport door patrouillevliegtuigen, vrachtwagens die mitrailleurbunkers vervoeren of landingsvaartuigen die beladen zijn met locomotie ven. Het militaire transportverleden van Nederland in de voorbije eeuw wordt zo in woord en in beeld, in zijn vele facetten ten tonele gevoerd. Militair Vervoer Verbeeld. Transport bij de krijgsmacht 1900 -2006 kost 19,50 en is verkrijgbaar bij het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH), Postbus 90701, 2509 LS Den Haag. www.nimh.nl. Evenals voorgaande jaren geeft de Koninklijke Nederlandse Vereniging Onze Luchtmacht voor het jaar 2007 opnieuw een kalender uit. Als thema is ditmaal gekozen voor de activiteiten van de Koninklijke Luchtmacht buiten de eigen landsgrenzen. Met dertien briljante foto's van eigen Onze Luchtmacht-fotografen Willem Helfferich en Kees van der Mark wordt het thema 'out of area* op een dubbel formaat van 22 x 33 cm prachtig verbeeld. De Koninklijke Luchtmacht is al jaren betrokken bij zogehe ten 'out of area'-operaties elders in de wereld. De F- 16AM van de Koninklijke Luchtmacht op de voorzijde van de kalender, staat klaar op Kabul International Airport voor een nachtelijke missie ter ondersteuning van de International Security Assistance Force (ISAF) in Afghanistan. (WFH) Ook de overige foto's geven een goed beeld van de werk zaamheden van de Koninklijke Luchtmacht in het buitenland. De KNVOL-kalender 2007 is te verkrijgen door Eur 7,50 over te maken op girorekening 87400 t.n.v. KNVOL, Hoogerheide, onder vermel ding van 'kalender 2007' en uw volledige adres. De kalen der wordt dan zo spoedig mogelijk toegestuurd. 28

Spinner | 2006 | | pagina 28