werd het transport zowel op de heen als op de terugweg door een gespecialiseerd transportbedrijf uitgevoerd. Het toestel krijgt voorlopig een plekje in het depot van het museum op de Vliegbasis Soesterberg. Medewerkers van het MLM zullen de komende maanden de restauratie van de vleugels van de Lockheed ter hand nemen. Nadat de vleugels van het toestel gerestaureerd zijn. zal het vliegtuig worden voorzien van het originele kleurschema en van de oorspronkelijke registratieken merken. Het registratienummer 1.2-38 zal net als destijds weer op de romp te zien zijn. Afscheid Peter van Weenen en Jaap van der Woude Twee medewerkers van het museum hebben afgelo pen maanden hun loopbaan bij het MLM afgeslo ten. Peter van Weenen en Jaap van der Woude. Beiden maakten gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. De directie van het MLM is Peter en Jaap zeer erkentelijk voor de voortreffelijke wijze waarop zij zich de afgelopen jaren voor het museum hebben ingezet. Première van Dutch ie. Met Bob van Staeveren naar Engeland In samenwerking met Pandemonia Science Theater heeft het museum de afgelopen maanden onder de titel DUTCHIE, met Bob van Staeveren naar Engeland' een nieuwe theatervoorstelling ontwikkeld waarin een Nederlandse Spitfire-vlieger in dienst van de Royal Air Force tijdens de Tweede Wereldoorlog centraal staat. De première vond plaats op woensdag 2 augustus. De voorstelling geeft een beeld van de rol van de Nederlandse militaire vliegers tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ondersteund door filmbeel den en muziek komen onderwerpen als het bom bardement op Rotterdam, de Engelandvaarders, de oprichting van het 322 Squadron en de grote verlie zen in de strijd tegen de Duitsers en uiteindelijk ook de bevrijding aan de orde. De eerste reacties op 'Dutchie' waren positief. De volgende reeks voorstel lingen staat gepland voor de kerstvakantie. Reünie Jachtvliegers Commodore b.d. Steve Netto organiseerde op vrij dag 8 september 2006 een grote reünie voor jacht vliegers die na de Tweede Wereldoorlog in dienst zijn geweest van de Koninklijke Luchtmacht. Enkele honderden jachtvliegers gaven acte de présence. Rechtstreekse aanleiding voor deze reünie vormde de expositie Jachtvliegers. Van aviateur tot straaljager piloot, zoals die sinds begin september 2005 in de Generaal Snijdershal te zien is. De reünie vond plaats op de Vliegbasis Soesterberg, maar een groot aantal deelnemers was vooraf te gast in het MLM. De uitstekende weersomstandigheden gaven de pilots call een extra feestelijk tintje. Open Werkplaa tsdagen De jaarlijkse Open Werkplaatsdagen vonden dit jaar plaats in het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 september 2006. De bezoekers konden voor het eerst kennis nemen van de voortgang in de restau ratie van de Tiger Moth en van een unieke mobiele geschutkoepel uit de Tweede Wereldoorlog. Tevens werd inzicht verschaft in de vorderingen bij de res tauratie van de Lockheed L-12A en bij de vervaardi ging van de bovenvleugel van de Fokker C.X. Kinderen konden beide dagen deelnemen aan speci aal voor deze gelegenheid ontwikkelde workshops met als thema hout en metaal. Museum verwerft replica van Wright Flyer Onlangs heeft het MLM een replica verworven van de Wright Flyer, het toestel van de gebroeders Wright uit 1903 dat het begin van de gemotoriseer de luchtvaart markeert. Strikt genomen heeft de Wright Flyer geen relatie met de militaire lucht vaart. maar de uitvinding van het gemotoriseerde vliegtuig vormt natuurlijk wel de voorbode van de zeer ingrijpende veranderingen in het krijgsbedrijf 5

Spinner | 2006 | | pagina 5