Vooruitblik tsaagen n de restauratie die zich sinds het begin van de 20° eeuw zouden gaan voltrekken. In die zin vormt het toestel een bijzonder waardevolle aanvulling voor de collectie van het museum. De replica van de Wright Flyer is vervaardigd door Peter van Kempen uit Bergen op Zoom, die met dit vliegtuig een prachtig stuk werk heeft afgeleverd. 25e editie Nationale Modelbouw Manifestatie in de week van 22 tot met 29 oktober vindt de 25e editie plaats van de Nationale Modelbouw manifes tatie. Beide hallen fungeren dan een week lang als het domein van de modelbouwers. De afgelopen jaren is de kwaliteit van de gepresenteerde model len steeds beter geworden en ook heeft de manifes tatie aan variatie gewonnen. Het aanbod van model len beperkt zich niet langer meer tot vliegtuigen en schepen en bovendien worden ook op het buitenter rein allerlei activiteiten ontplooid. Het MI.M expo seert zelf een selectie uit de modellen vervaardigd door de vooroorlogse LVA-vlieger Andries van der Poest Clement. Mocht u de modelbouwmanifestatie willen bezoeken dan adviseren wij u, in verband met de grote drukte die wij verwachten op de beide zondagen, op een van de doordeweekse dagen naar het MLM te komen. Vriendenavond Op maandag 6 november vindt de tweede jaarlijkse vriendenavond plaats. Hiervoor ontvingen alle vrienden begin oktober een uitnodiging. Virtueel Demoweekend Op zaterdag 11 en zondag 12 november organiseert het MLM weer een virtueel demo weekend. Evenals vorig jaar verlenen de 322 Historie Flight "Virtually Polly" en de flight simulator vliegers en vluchtlei- ders FSFAN hun medewerking aan dit evenement. In het kader van dit Virtueel Demo Weekend wor den op 11 november voor de 2C keer in successie in het museum de Nationale Vliegtuigherkennings- kampioenschappen gehouden. De organisatie hier van is wederom in handen van de Afdeling Luchtvaartkennis van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Opening expositie Aviation Art-Ill Op donderdag 23 november wordt de expositie Aviation Art-Ill geopend. In deze expositie staat het werk centraal van drie computerschilders die werk zaam zijn in de games-industrie. Wiek Luyken, Ronnie Olsthoorn en John Wallin Liberto. De ope ning van deze expositie vindt plaats op donderdag 23 november in de Ir. Vreeburghal. De openingshan deling zal worden verricht door Herbert Blanke- steijn, presentator van De Electronische Eeuw, een wekelijks programma van Business Nieuws Radio (BNR) over de nieuwe media. Expositie Vliegerklasje Soesterberg 1925-1927 Bij deze vooruitblik nemen we volledigheidshalve ook de voor 2007 geplande tijdelijke expositie mee. Daarin staan de twaalf leerlingen centraal die bij de vliegschool van de Luchtvaartafdeeling op Soesterberg in de periode 1925 - 1927 tot vlieger werden opgeleid. Onder meer Adriaan Viruly, Willem van Veenendaal, Jan Bach, Merijn van Giessen en Koene Dirk Parmentier maakten deel uit van dit vliegerklasje. In de expositie zal de loopbaan van deze twaalf vliegers in opleiding in kaart wor den gebracht. Zodoende ontstaat een goed beeld van de grote betekenis van Soesterberg voor de ontwikke ling van de luchtvaart in ons land in de jaren vóór de Tweede Wereldoorlog. De opening van deze expo sitie is voorlopig gepland op donderdag 21 juni 2007. Dr J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 6 JRinrain

Spinner | 2006 | | pagina 6