Militaire Luchtvaart Museum 100.000e bezoeker Aankopen verwelkomt al vroeg in het jaar de Het Militaire Luchtvaart Museum heeft op 15 september de 100.000e bezoeker over het jaar 2006 mogen ontvangen. Martijn Bom (7 jaar) uit Amersfoort was de gelukkige en werd feestelijk onthaald. Op vrijdag 15 september omstreeks 13.30 uur in de middag passeerden Martijn en zijn vader Mark Born uit Amersfoort de entree van het Militaire Luchtvaart Museum. Martijn Born werd verwel komd als 100.000° bezoeker van het jaar 2006. Het was niet z'n eerste bezoek aan het Militaire Luchtvaart Museum. Martijn komt regelmatig met zijn vader naar het museum in Soesterberg. De warme juli maand zorgde voor lagere bezoekers aantallen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. In 2005 werd de 100.000° bezoeker al in augus tus verwelkomd, twee weken eerder dan in 2006. De Directie van het Militaire Luchtvaart Museum is (met de weersomstandigheden meegerekend) erg verheugd dat de 100.000° bezoeker al zo vroeg in het najaar kon worden verwelkomd. Martijn Born, de 100.000ste bezoeker dit jaar, in de F-16 flight-simulator Direct na binnenkomst werd Martijn Born feestelijk verwelkomd door Ireen Mast. Hoofd Afdeling Publiek van het museum. Na het uitreiken van een waardecheque voor de Museumshop. beschikbaar gesteld door de Stichting Vrienden van het MLM, mocht Martijn plaatsnemen in de cockpit van de F-16 Fighting Falcon simulator, die speciaal voor deze gelegenheid opengesteld was. De gunsight van de Brewster Buffalo Gerard Casius heeft voor voor de Brewster Buffalo replica een N-2A Reflector Gunsight gekocht. Hiervoor had hij destijds bij een van de bijeenkomsten een oproep gelanceerd, maar na lang zoeken heeft hij de "onderkant" van zo'n gunsight kunnen kopen bij Jay Tisler in Florida (www.warbird-parts.com) voor S 125.- plus shipping. Met "onderkant" wordt bedoeld het lamp-projector huis. de bovenkant met 45 graden glasplaat was er niet bij. maar aangezien die voor de Indische Brewster toch anders (hoger) was. werd die door Gerard zelf (gemodificeerd) nagemaakt. Dit van een bruikbare tekening in een handboekje dat hij van het NASM kreeg, zodat hij de juiste maten kon ontwikkelen. De glasplaat kon lokaal worden gesneden en geslepen. In totaal kon voor ca. 180-190 Euro de gunsight worden aangeschaft en vervolmaakt. Door Gerard worden de kosten voor die gunsight als een donatie van hemzelf aan het Buffalo project gezien. 7 i

Spinner | 2006 | | pagina 7