Brewster Buffalo en Curtiss Hawk I 1 Voortgang In september j.l. is de Brewster Buffalo van het Craddle of Aviation Museum op Long Island gereed gekomen. Het toestel is een zeer knap stukje werk. alleen het schema waarin het toestel gespoten is. is wat aan de saaie kant. Maar de Amerikanen kozen ervoor het toestel te tonen in het kleurenschema zoals werd gevlogen tijdens de slag om Midway. Dit opent de weg voor onze Buffalo. Het bouwteam gaat zich nu geheel storten op de Nederlandse Brewster en Curtiss Hawk I. Tijdens mijn bezoek in juli j.l. was het al best indrukwekkend wat het bouwteam had gepresteerd. Er is al een duidelijke romp. waaraan de motor en de motorbeplating is bevestigd. De romp is echter nog niet bekleed, maar het is overduidelijk een Buffalo. Daarnaast schiet men goed op met de vleu gels en wordt gewerkt aan de cockpit en de cockpit- kap. Het buikraam voor onze Brewster is al gereed, evenals twee bomrekken met twee bommen. De verwachting van het team is dat onze Brewster weieens in 2008 gereed zou kunnen zijn. De net gereed gekomen Amerikaanse Brewster F2A-3 Buffalo met de voltallige bouwploeg Aan de bouw van de Curtiss Hawk I is men zeer enthousiast begonnen. De romp staat inmiddels op zijn originele wielen. De bouw van de vleugels is gestart en ook hier wordt goede vooruitgang geboekt. Hans Berfelo Links: De nog onbeklede romp van de Nederlandse Brewster Buffalo. Boven: Projectleider Gerard Casius neemt de vorderingen bij de vleugel van de Hawk I in ogenschouw. 8

Spinner | 2006 | | pagina 8