In het museum is de crashsite van een Duitse Junkers-88A-4 nagebouwd foto: Norsk Luftfartsmuseum Aanrader Het Norsk Luftfartsmuseum mag dan wel zo'n 2500 km bij ons vandaan liggen, het past wat betreft zijn samengevoegde collecties, zijn geïntegreerde organi satie. zijn toch wel architectonisch hoogstaande huisvesting en zijn ambities in de top van de Europese luchtvaartmusea. En ondanks een kritische noot over de verlichting in de expositieruimten is het enige luchtvaartmuseum binnen de Poolcirkel een absolute aanrader voor wie het wat verderop zoekt. Bereikbaarheid en toegankelijkheid Het Norsk Luftfartsmuseum in Bodo is dagelijks geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur; in het week end van 11.00 uur tot 17.00 uur. Van half juni tot eind augustus is het museum tot 19.00 uur open, behalve 's zaterdags tot 17.00 uur. Van Goede Vrijdag t/m 1° Paasdag gesloten. Eveneens op 1 mei. Van Kerstmis tot en met de eerste vier weken van het nieuwe jaar gesloten. Vanuit Utrecht via ferry Puttgarden-Rodby (DK), bij Malmo. E6 naar Oslo. Trondheim, richting Bodo. bij Fauske weg nr. 80 en bij Bodo borden volgen: 2543 km. Het museum is gelegen aan de noordoostzijde van de vliegbasis. Bodo is per vliegtuig goed bereik baar vanaf Rotterdam en Amsterdam, transfer in Oslo. of in Kopenhagen en Oslo, totale vluchtduur 6 uur 40 min. Ook per trein is Bodo bereikbaar vanuit Oslo of vanuit Zweden. Het Nationaal Noors Luchtvaart Museum is gelegen aan de Olav V Gate, N-8004 Bodo. 1.5 km vanaf het stadscentrum, aan de noordoost zijde van de vliegbasis. Volgende aflevering: Danmarks Flyvemuseum og Trafikmuseet. Helsingor (DK) 21

Spinner | 2007 | | pagina 21