De bouwploeg bij de CX. Ab van Steenbergen in het midden foto: Marco de Swart Het hoofdlandingsgestel zou in 1990 volgen. De financiële situatie is goed. De coördinatie van het project wordt overgedragen. 4 maanden later neemt de assistent van de Projectleider diens taken over. In 1998 blijkt het staalbuisframe van de romp enige transportschade te hebben opgelopen en komt de bouw van de ondervleugels nog niet op gang; enkele aangemaakte delen van de staartwielinstalla- tie moeten worden gewijzigd, de levering van instrumenten uit de ruilovereenkomst met de Stichting "Vroege Vogels" nadert het einde van de mogelijkheden. Special Products - inmiddels afgesplitst van het voormalige DAF - heeft vrijwilligers die aan het hoofdlandingsgestel zullen beginnen. Er zijn plannen voor een C.X opbouw (werk) locatie bij het MLM in de Vreeburghal. Begin 1999 is er een werklocatie toegewezen en bekeken wordt of het mogelijk is de bouw van de vleugels over te brengen naar het MLM of naar Soesterberg. De staalbuisromp is gereed voor anti-corrosiebehandeling. het staartstuk is op Woensdrecht voor de aanpassing van de staartwiel- installatie. Het voorste instrumentenpaneel is gevuld. Vrijwilligers bij Special Products zijn bezig met het hoofdlandingsgestel: in september blijkt het gedemonteerd te zijn. Het MLM werkt aan de cockpitkap en de bevestiging van de rails. Eind van dat jaar zijn tekeningen gereed voor de motorbok en z.g. plots voor de bovenvleugel zijn gemaakt. Woensdrecht heeft het staartstuk en de aange maakte delen van de staartwielinstallatie afgeleverd, maar de installatie niet voltooid. 2000: besloten is dat de romp naar het VTOC gaat voor stralen en spuiten en daarna aldaar zal worden gecompleteerd, o.a. met inmiddels aangemaakte zaken. In de vakantieperiode wordt het een en ander gerealiseerd en eind september wordt het resultaat getoond op Lelystad tijdens een Fokker fly-in. Met het afbouwen van de ondervleu gels verwacht men daar niet voor september te kunnen beginnen. Overname van dit werk door het MLM wordt nu overwogen. Het MLM gaat onderde len voor de bovenvleugel maken. Er zijn veel vragen naar de stand van zaken en naar mogelijkheden dc voortgang te bespoedigen. Per 1 februari 2001 heeft het MLM na een halfjaar weer een conservator. Voor het C.X project lijkt dit 26

Spinner | 2007 | | pagina 26