jaar geruisloos te zijn verlopen: VTOC heeft aange geven ca 500 uur/jaar te kunnen besteden aan de completering van de romp: in oktober wordt gemeld dat "alles loopt". Eind oktober heeft MVKV het richtingroer klaar. Vliegbasis Soesterberg heeft enkele delen voor de brandstoftank gemaakt. MVKV zou het baldakijn aanmaken. In januari 2002 gaat men over tot het laten aanma ken van de motorbok bij het MVKV: het aanmaken van het baldakijn elders wordt voorbereid. Voor het hoofdlandingsgestel, waarvan het Finse exemplaar nu. deels gedemonteerd, bij het MLM is. gaat men een andere producent zoeken. Voor de aanmaak van de brandstoftank door Soesterberg worden aan vullende tekeningen opgezocht. De ondervleugels worden bij het MLM afgebouwd, maar er zijn vragen. De bovenvleugel is nog steeds een uitbeste dingsprobleem. Het vullen van het instrumenten bord van de waarnemer en het verwerven van een radio zijn nieuwe onderwerpen, evenals onderzoek naar de mogelijkheid het bekleden bij het MLM te doen en het organiseren van een C.X-dag in 2002. In april blijkt het kielvlak zoek. naar de tekeningen van het hoofdlandingsgestel wordt bij SP navraag gedaan. De bommenrekken komen ter sprake, het type is bekend, er is nog geen besluit over realisatie. Over veel van de reeds lang slepende onderwerpen wordt via meer specifieke vragen en aanwijzingen naar oplossingen toe gewerkt. Eind augustus is gekozen welke instrumenten voor de waarnemer te verwerven. Door inzet van een stagiair HTS heeft men een begroting en een plan ontwikkeld voor de bouw van een bovenvleugel bij het MLM. Er wordt zelfs overwogen of aanmaak van een set voor Finland mogelijk zou zijn. De verwachting is dat eind 2005 één bovenvleugel af zou kunnen zijn, afgezien van alle metalen delen en het bekleden. De romp met één ondervleugel er aan en de andere ondervleugel los worden getoond tijdens de Open Werkplaats Dagen, 7 en 8 september. Eind oktober heeft VTOC de motorbediening deels gereed en is men van plan de rolroeren bij Vliegbasis Soesterberg te laten maken naar tekening en Fins voorbeeld. Het type mitrailleur voor de waarnemer is bepaald. VTOC heeft enige onderdelen voor de bommenrekken gemaakt. Januari 2003: de Projectcoördinator, die ook binnen het project coördineert, schrijft: "Zoals afgesproken zullen alle activiteiten er op zijn gericht het MI.M uit te rusten en in te richten als centrum voor de C.X bouw": men denkt aan een meer bedrijfsmatige aanpak. Als gevolg van het wegvallen van de nodige capaciteit bij het MVKV is besloten de aanmaak van de motorbok uit te besteden. De romp is vrijwel permanent bij het VTOC en incidenteel bij het MLM: men is van plan dit i.o.m. VTOC om te keren. Uitbesteding van het hoofdlandingsgestel wordt voorbereid. Tenzij stagnatie bij de aanmaak van de brandstoftank wordt opgeheven zal dit werk even eens worden uitbesteed. Aanmaak van de rolroeren moet in gang worden gezet i.v.m. de relatie met de bovenvleugel: dit leidt tot uitbesteden. Het verdwenen kielvlak zal d.m.v. uitbesteding van de aanmaak worden vervangen. Voltooiing van de ondervleugels wacht op informatie over beslagen, aarding en bommenrekken. De bovenvleugel vordert volgens plan: wel wil men een technisch tekenaar aantrekken. Een mitrailleur M20 (waarne mer) is beschikbaar, evenals een bommenricht- toestel. Eind september zijn gegevens voor aanschaf van hoofdwielbanden bekend en de ruiten voor de canopy zijn gereed. Een tekenaar is voor de boven- vleugels voorshands niet nodig. Het instrumenten paneel voor de waarnemer is pasgemaakt, de juiste kleur moet worden bepaald. Overigens zijn er geen vorderingen te melden. Het MLM kan. afgezien van de aansturing door de Projectcoördinator, nog niet worden aangemerkt als "centrum voor de C.X bouw". Begin februari 2004 is de toestand niet veranderd, lopende werkzaamheden gaan door. Niet lang daarna wordt de Projectcoördinator voor lange tijd uitgeschakeld: het project komt bij het MLM nagenoeg stil te liggen, mede door vertrek van enkele medewerkers. Het Bestuur van de Stichting polst de redacteur van de Spinner en ondergeteken de voor haar projecten. Het beoogd bestuurslid voor projecten, nog ongehinderd door echte kennis van zaken, moet een besluit nemen over de uitvoering van de rolroeren waarop de houtbewerkers bij het MLM verder kunnen met het uittekenen van de ribben van de bovenvleugel. Na een Bijeenkomst Projecten van het Dagelijks Bestuur op 30 novem ber wordt het ja-woord gegeven en enkele besprekingen in kleinere bezetting dienen om een beeld te krijgen van de taken en de situatie. Ondergetekende zal zich beperken tot het C.X project, het Bestuurslid coördineert de projecten van de Stichting. 27

Spinner | 2007 | | pagina 27