Het jaar 2005 is inmiddels aangebroken en vernomen wordt dat een 6-tal ex-Fokker en ex-KLM technici graag bij het VTOC aan het project wil werken: zij hebben ervaring met restauratie- en replica projecten, o.a. het dan nagenoeg voltooide Fokker F.II verkeersvliegtuig bij het Aviodrome. Dit bericht wordt als een geschenk ontvangen. Door toevallige (weers)omstandigheden loopt de intro ductieronde langs de projecten uit tot eind april bij het VTOC. De groep vrijwilligers is al enige tijd elke Woensdag aan het werk met de inrichting van de romp en het bekleden van het hoogteroer. Er worden werkafspraken gemaakt en prioriteiten afgesproken. Over de verdere gang van zaken leest U alvast in mijn woord van afscheid aan Ab Steenbergen, dat door zijn omstandigheden niet kon worden voorgedragen in de eindejaarsbijeenkomst voor vrijwilligers in het MLM op 21 december j.l. Geachte toehoorders. Voor de deelnemers aan het C.X project bij het VTOC op Schiphol is Ab Steenbergen de eerste vraagbaak. Gezien zijn fenomenale ervaring in de vliegtuig techniek en in een handvol restauratieprojecten is dat geen wonder. Begin vorig jaar heeft hij zich vol goede moed aan het C.X project gewaagd, zijn zevende. Zijn groep van zes was al voortvarend aan de slag toen ik eind april kwam kennismaken. Het project was weer tot leven gebracht. Maar. door allerlei afhankelijkheden gaat het wat moeizaam, terwijl huiselijke omstandigheden Ab beperkten in zijn mogelijkheden. Uiteindelijk heeft zijn persoonlijke situatie hem doen besluiten er mee te stoppen. Ab. toen je dat besluit bekend maakte had ik anderhalf jaar met je mogen samenwerken, eens per maand: veel te kort, veel te weinig. Des te meer waardeer ik je bijdrage tot zover en je bereidheid ons - zij het op afstand - met je raad nog bij te staan. Rest me je van harte te bedanken voor je bijdrage en je vriendschappelijke en meestal ook opgewekte optreden. Ik doe dat nu mede namens ons. ofwel de resterende groep van vijf plus één, waarvan ik mede door jouw toedoen deel mag uitmaken. Ten slotte - ik denk dat me dat wordt toegestaan - zeg ik ook "dank je wel" namens de Stichting Vrienden en het MLM en wens je alle goeds. 28

Spinner | 2007 | | pagina 28