O F F THE RECORD V Na het bewogen jaar 2005 (jubileum van onze stichting, definitief afscheid van Harrie Dieters) kwam onze stichting in 2006 in rustiger vaarwater. Tijd om de overdracht van het penningmeester schap van Paul Moreu aan Bert Remkes rustig te regelen. Tijd om de brief van de Staatssecretaris van Defensie over de herinrichting van het museaal bestel van Defensie te bestuderen en daaraan conclusies te verbinden. Tijd om in dat verband Paul in het bestuur te behouden en hem te vragen onze eigendommen en verplichtingen jegens legatarissen in kaart te brengen. Tijd ook om het Koolhoven FK-51 project met legataris en projectlei ding door te lichten en de gewenste besluiten over de verdere (voortvarende) voortgang te nemen. In dat verband is een welgemeend woord van dank aan Paul Moreu op zijn plaats. Deze zichzelf als financiële leek beschouwende penningmeester bracht toch maar de invoering van de BTW-verplich- tingen en daarmee gepaard gaande administratie keurig in orde. Ook regelde hij de stroperig verkregen vrijstelling van schenkingsrechten. Hoezo leek? Daarnaast past waardering voor en dank aan Harry van der Meer. Ondanks medische beperkingen gaf hij en geeft hij nu een goede doorstart aan de vervolmaking van de FK-51 romp en werkt hij de nieuwe projectleider Fred Pelder in. Met een beetje geluk kunnen we eind 2007 de FK- 51, authentiek gereconstrueerd en uitwendig com pleet, in het MLM bewonderen. Dat zou een goed moment zijn om daar publicitair aandacht aan te besteden en een actieve fondsenwerving voor de vol gende fase 2 (inwendige completering) te beginnen. Door de warme maand juli lag het bezoek aan ons mooie museum deze zomer wat lager dan in voorgaande jaren. Toch kwam het aantal bezoekers in 2006 op 150.000. Geen recordjaar? Het jarenlan ge record in museumland van meer dan 10.000 bezoekers per staflid werd toch maar weer mooi gecontinueerd! Dus petje af en een pluim voor museumstaf en vrijwilligers! Waar mogelijk en nuttig zullen we het komende jaar ondersteuning geven aan de voorbereidingen voor het nieuwe museum, zij het met de beschei denheid die een vriendenkring past. Dat het nieuwe bestel met het landelijke museumbeleid inzake taakverdeling, sanering en ontzamelen het afscheid kan inhouden van niet voor het nieuwe defensie museum relevante curiosa, militaria of hebbedinge tjes, moeten we volwassen tegemoet treden. Verdere verrijking van de collectie, die zo'n grote aantrek kingskracht blijkt te hebben voor een breed publiek, zetten we met kracht voort: Fokker C.X, Koolhoven FK-51, Brewster Buffalo, Curtiss Hawk I. Het toekomstbeeld van een nieuw defensiemuseum op de bakermat van de militaire en civiele lucht vaart en nog wel op de juiste (historische) plaats doet me goed. Het daarin zeker stellen van het behoud van de sinds jaren paarse/joint/combined militaire luchtvaartcollectie doet recht aan de terugkeer naar de plaats waar het allemaal begon. Maar geld voor een Spijker automobiel voor de kapi tein is er niet meer bij! Als alles lukt is het nieuwe museum, ingericht en wel, vóór 2013 gereed. Keurig op tijd om in dat museum op Soesterberg aan 100 jaar militaire luchtvaart in Nederland, als één der oudste ter wereld, de vereiste aandacht te schenken. Voor die tijd past het ons om eind 2007 de Marine Luchtvaartdienst, die dan 90 wordt, in het zonnetje te zetten. Als het goed is, is het door onze stichting bestelde Phantasy in Blue model van de Consolidated Catalina dan gereed om aangeboden te worden aan de commandant MVK de Kooy, die immers de traditie van de VOMLD voortzet. Namens de Stichting Vrienden van het MLM dank ik directie, vaste staf en vrijwilligers voor het vele verzette werk, de ondervonden ondersteuning en de prettige samenwerking in 2006. Naar ik hoop, hebben zij tijdens de feestdagen wat "bij kunnen tanken en periodiek onderhoud kunnen plegen". Een jarenlang record van 10.000 p.p. heeft zo zijn prijs, nietwaar? U allen wens ik een goed en gezond 2007 toe. F.P. Schulte Generaal-Majoor Klu b.d. Voorzitter 3

Spinner | 2007 | | pagina 3