f It uit het museum Terugblik Toekomst MLM Na de Kamerbrief van 10 juli waarin melding werd gemaakt van de plannen voor de stichting van een nieuw Defensiemuseum op de Vliegbasis Soesterberg is afgelopen najaar een begin gemaakt met de oprichting van een projectorganisatie. Kolonel Ir W.H. van Son (KL) is aangesteld tot pro jectleider. Luitenant-Kolonel J. Kos is vanuit de KLu aan de projectorganisatie toegevoegd. Zij beiden bestuderen op dit moment hoe het project in goede banen kan worden geleid. Naar verwachting zullen zij begin maart een plan van aanpak presenteren. In het kader van geplande samenvoeging van Legermuseum en MLM was het personeel van het Legermuseum op maandag 6 november voor een nadere kennismaking te gast op het Kamp van Zeist. Een bezoek aan de Vliegbasis Soesterberg maakte onderdeel uit van het programma. Samen met het personeel van het MLM bezochten de mede werkers van het Legermuseum de hangars waarin het Defensiemuseum zal worden gevestigd. Tevens werd een kijkje genomen in het vliegtuigendepot van het MLM op Camp New Amsterdam. Het programma werd afgerond met de voorstelling 'Vlucht van de eeuw' in de Vreeburghal die bij de gasten uit Delft uitstekend in de smaak viel. De directies van beide musea konden na afloop terugzien op een nuttige bijeenkomst. Poortwachter opgeknapt Onze poortwachter, de F-104G Starfighter met het nummer D-8245, heeft in oktober bij Vliegtuig schildersbedrijf QAPS op Schiphol-Oost een opknap- beurt ondergaan. Het vliegtuig is door QAPS tevens op een speciale manier geprepareerd zodat het in de toekomst beter tegen weersinvloeden beschermd zal zijn. Op 19 oktober werd het toestel weer op de sokkel langs de A-28 geplaatst. Machmeter geïnstalleerd Op 20 oktober jongstleden werd tegenover het kantoorgebouw op het buitenterrein van het muse um een nieuw monument geplaatst, dat een van de meest wezenlijke facetten van het vliegbedrijf verbeeldt, namelijk snelheid. Het bestaat uit een machwijzer en een uitvergroot detail daarvan dat 12 meter breed en 1,76 meter hoog is. Het monu ment is een schepping van beeldend kunstenaar Andres Wiecherink die het in het midden van de jaren '80 in samenwerking met de Rijksgebouwendienst uit Italiaans natuursteen vervaardigde. De machmeter heeft tot voor kort gestaan voor het Stationsgebouw van Groningen Airport Eelde, waar inmiddels een nieuw kunst werk is geplaatst. Als blijk van waardering voor de goede samenwerking tussen Groningen Airport Eelde en de Koninklijke Luchtmacht heeft het MLM het door Andres Wiecherink vervaardigde monu ment om niet kunnen overnemen. De Defensie Vervoers Organisatie (DWO) vervoerde het monu ment begin 2006 naar Soesterberg. Het kunstwerk werd vervolgens door tussenkomst van DGW&T Dienstkring Soest op het Kamp van Zeist geplaatst. De vers-geschilderde Lockheed F-104G Starfighter D-8245 wordt weer op zijn plaats gehesen 4

Spinner | 2007 | | pagina 4