Vooruitblik De bedoeling is dat het monument te zijner tijd een plaatsje zal krijgen nabij het nieuwe Defensie museum op de Vliegbasis Soesterberg 25e Nationale Modelbouw Manifestatie In de herfstvakantie vond de 25e Modelbouw manifestatie plaats en was het MLM weer omgetoverd tot een waar mekka voor de bouwers van schaalmodellen. Bijna 20.000 bezoekers kwamen in de week van 22 tot 29 oktober naar het museum. Mede dankzij de plaatsing van een aparte cateringtent op het middenterrein werd deze jubileumeditie van de Modelbouwmanifestatie een groot succes. Het spreekt voor zich dat in 2007 een nieuwe editie van dit evenement zal plaats vinden. Virtueel Demoweekend Gedurende het weekend van 11 en 12 november kwamen 1.600 bezoekers naar het museum om kennis te maken met de wereld van het virtuele vliegen. Bezoekers konden plaats nemen in één van de opgestelde F-16 cockpits waar zij. onder begelei ding van een vrijwilliger, het software pakket Flight Simulator konden uitproberen. Geprojecteerd op een groot scherm leverde dit spectaculaire beelden op. Rond de F-16 hadden zich leden van het virtuele 322 Dutch Spitfire Squadron en van de Virtual Swiss Air Force geïnstalleerd die op hun pc's en door middel van projectie op grote schermen demonstraties gaven aan het publiek. Het virtuele 322 Dutch Spitfire Squadron liet zien hoe missies van dit squadron tijdens de Tweede Wereldoorlog verliepen. De Virtual Swiss Air Force verzorgde demo's van verschillende toestellen van de Zwitserse Luchtmacht in een waarheidsgetrouw nagebouwd virtueel Zwitsers landschap. Expositie Aviation Art-III geopend Op 23 november opende het MLM in de Vreeburghal de expositie Aviation Art-Ill, samenge steld uit het werk van drie digital artists: Wiek Luijken. Ronald J. Olsthoorn en John Wallin Liberto. Hun fascinatie voor het vliegen in combinatie met een grote professionaliteit op het gebied van computermatige grafische vormgeving vormt de basis voor een boeiende expositie, waarmee nieuwe wegen worden ingeslagen in de luchtvaartkunst. In plaats van het penseel benutten Wiek Luijken. Ronald J. Olsthoorn en John Wallin Liberto de computer om die fascinatie voor vliegtuigen cre atief vorm te geven. Het resultaat is een serie verras sende digitale luchtvaartkunstwerken, waarvan in deze expositie een selectie wordt getoond. De ope ning van de expositie werd verricht door radiopre sentator en kenner van de nieuwe media Herbert Blankesteijn (BNR Nieuwsradio) die een boeiende voordracht verzorgde waarvan de tekst elders in deze Spinner is te lezen. De fraai vormgegeven expositie is nog te bezichtigen tot 3 juni 2007. Presentatie publicaties 320 Squadron Op 4 december vond in de filmzaal in de Snijdershal de presentatie plaats van twee nieuwe boeken van Nico Geldhof over de geschiedenis van 320 Squadron tijdens de Tweede Wereldoorlog. Centraal daarin staan de vliegtuigen waarmee het squadron in die jaren opereerde en de operaties die in de loop van de oorlog werden uitgevoerd. De auteur reikte de eerste exemplaren uit aan de laat ste commandant van Vliegkamp Valkenburg Kapitein ter Zee E. Kopp. Nico Geldhof werkt op dit moment aan het derde en laatste deel van deze reeks over 320 Squadron in de oorlogsjaren, waarin het personeel van het squadron uitgebreid aan bod zal komen. Voor belangstellenden: de beide op 4 december gepresenteerde boeken zijn te koop in onze museumwinkel in de Vreeburghal. De komende maanden zullen mede in het teken staan van de voorbereidingen voor de nieuwe wisselexpositie over de Vliegerklas van Soesterberg 1925 - 1927 die op 21 juni zal worden geopend. Ook zal het collectiebeleid in 2007 weer veel aandacht vergen. Het veiligstellen van belangrijke collectiedelen, het verwerven van mogelijke nieuwe aanwinsten en de computermatige ontsluiting van de collectie staan daarbij centraal. Elders in deze Spinner is de agenda met de belangrijkste evene menten voor het komende jaar opgenomen. Speciale activiteiten voor de Vrienden vinden in ieder geval plaats op 31 maart (Vriendendag) en op 21 mei (Vriendenavond). Nadere informatie daarover zal u per post bereiken. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 5

Spinner | 2007 | | pagina 5