Het project Fokker C.X Ton de Vries deel 2 Wie in d Museum n de Snijdershal van het Militaire Luchtvaart seum de aanbevolen route volgt, zal kunnen opmerken dat daar tussen de Fokker jagers D.VII en D.XXI geen vliegtuig staat dat op die plaats zou passen. Wel staat er een model van de Fokker C.X verkenner/lichte bommenwerper, schaal 1:5. Deze schaal, hoewel niet gering, doet toch geen recht aan de rol die dit vliegtuig heeft gespeeld in de meidagen van 1940 boven Nederland. Het ontbreken van een "echte" C.X is daarom voor velen nog steeds een gevoelig gemis. Aan de inspanningen om dit hiaat op te vullen zal dan ook geen einde komen voordat een volwaardige replica de bezoeker een goed beeld geeft van het meest traditionele, maar desondanks nog effectieve gevechtsvliegtuig waarmee destijds onze Luchtvaartafdeling de vijand trotseerde. Het is mijn bedoeling u een indruk te geven van bedoelde inspanningen. In de Nieuwsbrief en de Spinner, tijdens Donateursdagen en Open Werkplaatsdagen bent U daarover geïnformeerd door de Projectcoördinator, en de vakmensen hebben u veel laten zien. Vanuit mijn positie als projectleider, tussen coördinator en technici in sinds omstreeks 1 januari 2005, heb ik dossiers bekeken en inmiddels enige ervaringen opgedaan; mijn verhaal heeft daardoor een eigen karakter. Omdat het project al een betrekkelijk lange geschiedenis heeft en dus sinds het begin menig lezer onze kring zal hebben versterkt begon ik in de voorgaande Spinner (23) bij het begin in 1993 en eindigde als volgt: Het jaar 2005 is inmiddels aangebroken en vernomen wordt dat een 6-tal ex-Fokker en ex-KLM 18 c

Spinner | 2007 | | pagina 18