technici graag bij het VTOC (VakTechnisch Opleidingscentrum "Fokker") aan het project wil werken: zij hebben ervaring met restauratie- en replica projecten, o.a. het dan nagenoeg voltooide Fokker F.II verkeersvliegtuig bij het Aviodrome. Dit bericht wordt als een geschenk ontvangen. Door toevallige (weers)omstandigheden loopt de introductieronde langs de projecten uit tot eind april bij het VTOC. De groep vrijwilligers is al enige tijd elke woensdag aan het werk met de inrichting van de romp en het bekleden van het hoogteroer. Er worden werkafspraken gemaakt en prioriteiten afgesproken. Over de stand van zaken van dat moment bij het MLM is in het voorgaande al opgemerkt dat het beoogd bestuurslid voor projecten, nog ongehinderd door echte kennis van zaken, in het najaar van 2004 een besluit moest nemen over de uitvoering van de rolroeren waarop de houtbewerkers bij het MLM verder konden met het uittekenen van de ribben van de bovenvleugel. Daarnaast hoopten zij spoedig de nodige informatie te krijgen om de ondervleugels te kunnen afbouwen. Eén van hen heeft echter gebruik gemaakt van een VUT-regeling, waardoor de capaciteit voorlopig beperkt is. Begin mei 2005 worden de genoemde werkafspraken ook bij het MLM gemaakt en prioriteiten overeengekomen. De uitdaging is: de betrokkenen op beide locaties inzicht verschaffen in de stand van zaken en wat er nog moet worden gedaan, hen voorzien van informatie, materiaal en aanwijzingen voor de korte termijn en het ontwerpen van een plan van aanpak voor het resterende deel van het project. NB: er is nog niemand die het nodige overzicht en inzicht heeft, maar ook zonder dat gaan de werkzaamheden door, d.w.z.: naar beste weten en kunnen van de uitvoerenden. Onderbreken van de inzet van de oude en de nieuwe vrijwilligers is vanzelfsprekend geen optie. Onderwerpen waarvoor om aandacht wordt gevraagd zijn nu o.a.: Fins woordenboek t.b.v. de activiteiten bij VTOC; schetsen/tekeningen voor aanmaak ailerons; inbouw bommenrichtpaneel; schetsen/tekeningen naar voorbeeld voor aanmaak landingsgestel; aanmaak motorbok naar schets; verbeteren verzameling instrumenten; leveren staartwiel; aanmaak vleugelbeslagen voor N-stijlen en baldakijn naar voorbeeld; aanmaak benzinetank en ophanging naar tekeningen; aanmaak baldakijn naar tekening; inventariseren tekeningen; een gestructureerd overzicht van het project waaraan activiteiten, afspraken en stand van zaken kunnen worden gerelateerd. Een aantal van deze onderwerpen zal ik volgen tot in het heden, zodat de beschrijving van de inspanningen uitmondt in een schets van de stand van zaken. Tekeningen zijn nodig om een replica te kunnen maken. Het streven is zowel bij VTOC als bij MLM een complete verzameling aan te leggen. Dankzij een vrijwilliger bij het MLM kan er in juli een inventarisatie van CX - documenten worden opgeleverd uit een computerbestand bij het MLM en er is een "Overzicht beschikbare tekeningen Fokker C-10" van 1994. De lijst van het MLM bevat 244 T(echnische) De geleende delen van de Finse CX zijn inmiddels terug in Finland 19

Spinner | 2007 | | pagina 19