taal. Mogelijk kan in de toekomst zo nodig een beroep worden gedaan op het Finse museum. De geleende Finse delen moeten zo spoedig mogelijk terug, de urgentie is niet duidelijk. In het najaar wordt via de vorige contactpersoon de wens van het Finse Museum bevestigd hun landingsgestel zo spoedig mogelijk terug te ontvangen. Informele contacten voeren de druk om aan deze wens te voldoen op. Er zijn echter in het verleden nog nauwelijks tekeningen gemaakt en er is geen duidelijk overzicht van wat er in bruikleen is ontvangen, wat er is geretourneerd en wat mag worden behouden. Vast staat wel dat het hoofdlandingsgestel en een set vleugelbeslagen terug moeten. In foto's en maatschetsen zou de nodige informatie moeten worden vastgelegd. Voor het landingsgestel blijkt dat al snel onvoldoende en moet een echt tekeningenpakket worden gemaakt. Voor de vleugelbeslagen kunnen de schetsen die bij VTOC worden gemaakt voldoen, maar de voorbeelden er bij tijdens het aanmaken blijft van belang. In maart 2006 kunnen de landingsgesteldelen worden gemist en begint de zoektocht naar de overige te retourneren delen. o.a. flaps, 'n aileron en een rompdeel. In juli wordt aan het Finse museum bericht dat verzending eind augustus zal plaatsvinden (de vleugelbeslagen zijn nu niet meer nodig). Tegelijkertijd blijkt dat er nog het een en ander aan maatschetsen nodig is, o.a. voor de stroomlijn kappen en profielen van het landingsgestel die zijn opgedoken. Eind augustus zijn de Finse onderdelen die terug moeten naar Finland bij het MLM in de daar aangemaakte transportverpakking (4 colli, samen 4.5 m3). De tape-cartridge met de "plots" van ribben boven- en ondervleugels is niet gevonden. De "plots" worden op MDF gekopieerd en toegevoegd; een kopie van de CD-R van de bouw van de ondervleugels bij het MLM t/m 2004 is bijgesloten. Het transport wordt begin september aangevraagd en vertrekt 29.09.06 om op De bovenvleugel in aanbouw, maart 2007 21

Spinner | 2007 | | pagina 21