beslagen en overige inwendige delen zijn aangebracht. De vleugel zou dan voor het bekleden naar het VTOC moeten worden overgebracht. Ook de tweede ondervleugel zou daar gedaan kunnen worden, maar de bovenvleugel niet (afmetingen). De behoefte aan bekledersvaardigheden bij het MLM speelt ook een rol. Voorafgaand aan het bekleden zouden de inwendige delen van de ondervleugels en de beslagen door/bij het VTOC kunnen worden aangebracht en zou er duidelijkheid moeten komen over de stand van zaken m.b.t. de bommenrekken. waarvan ooit delen bij het VTOC zijn gemaakt. De opeenvolgende activiteiten aan de ondervleugels zouden dus bij het VTOC kunnen plaatsvinden terwijl de bovenvleugel bij het MLM gestalte krijgt en door onderlinge contacten wordt gezorgd dat op beide locaties de juiste methoden worden toegepast bij de inrichting en het bekleden van boven- en ondervleugels. Onder druk van de situatie en met pijn in enkele harten bij het MLM wordt deze weg ingeslagen: in mei worden de vleugels overgebracht, maar i.v.m. ontoegankelijkheid van de lift tijdelijk op de begane grond opgeslagen (tot eind juli). Eind augustus is er overleg bij VTOC van op beide locaties bij het project betrokkenen. Besloten wordt tot aanpassing van de houten achterlijst zodat er na het bekleden een kabel lijkt te zijn aangebracht, waarmee aan herhaald geuite kritiek van een der Vrienden van het MLM tegemoet wordt gekomen. De bommenrekken zullen bij gebrek aan informatie niet elektrisch werken, maar ten minste één er van zal inwendig optisch "echt" zijn. De uitvoering van het werk lijdt onder de beperkte beschikbaarheid van de deskundige van het VTOC en de leider van het C.X-groepje. Het onderzoek naar de gewenste uitvoering gaat verder, waarbij blijkt dat de rekken werken met gloeipatronen en niet met solenoïdes, zoals eerst verondersteld. (Ook blijkt dat het ingebouwde bommenrichtpaneel niet van het juiste type is: daarover later.) Aan het eind van het jaar wordt beseft dat er voor het bepalen van de uitvoering van de bommenrekken geen capaciteit bij het C.X-groepje overblijft en wordt geïnformeerd naar de mogelijkheid het construeren en eventueel het aanmaken uit te besteden. Wel komt aanvullende documentatie boven water en die maakt de werking, uitvoering en bediening van de rekken duidelijk. Bij het doorzoeken van de C.X-foto's bij het MLM valt er een op van de C.X 718 die onomstotelijk aantoont dat er achter de achterligger geen beplanking hoort te zijn. maar alleen ribben, doek en een staalkabel. Besloten wordt om bij uitbesteding van het construeren, aanmaken en aanbrengen van de bommenrekken zo mogelijk ook beplanking te laten verwijderen en de houten achterlijst te laten vervangen door een staalkabel. Op 14 maart 2007 zijn contracten getekend bij ATN Aircraft Division te Hoogeveen voor werkende bommenrekken in, en uitvoering met staalkabels, van de ondervleugels die daartoe op 21 maart worden aangeleverd en zo spoedig mogelijk opgeleverd, maar niet later dan 31 december 2007. Het kost wel geld. De staart van het vliegtuig is een complex van delen die een geheel moeten gaan vormen. Begin 2005 is er een staartstuk, los/vast aan de romp; een hoogteroer dat wordt bekleed; een richting- roerstructuur: twee stabilo-helften, onbekleed; géén kielvlak (sinds jaren zoek); een aantal onderdelen voor de stabilo-verstelling en/of het richtingroer trimsysteem (nader te bepalen, niet compleet). Besloten wordt het kielvlak ter plaatse op het Het staartdeel in juni 2006 23

Spinner | 2007 | | pagina 23