Onderdelen voor de staartwielinstallatie staartstuk op te bouwen m.b.v. de beschikbare tekening, rekening houdend met de overige aanwezige staartdelen: dit begint vorm te krijgen nadat de romp in september bij het MLM ten toon is gesteld (Jubileum SVMLM). Begin oktober wordt vastgesteld dat de hefbomen aan het hoogteroer niet de juiste lengten hebben en dat sommige buizen van het richtingroer te dun zijn. Men zal dit corrigeren met assistentie van een lasser bij KLM na voorbereiding in eigen beheer van de te lassen delen. Het is uit de aanwezige documentatie nog niet duidelijk of er een richtingroer trimsysteem moet worden ingebouwd. Eerst wordt het staartstuk enigszins naar voren gekanteld om de scharnierlijn van het richtingroer verticaal te krijgen en de rompbuizen beter op te lijnen. T.z.t zal het staartstuk worden vast gelast aan de romp. In januari 2006 wordt besloten een trimsysteem voor het richtingroer in te bouwen: volgens het inmiddels gevonden contract hoort het er in. Voor de correctie van het richtingroer wordt een compromis afgesproken begin maart. De kielvlak constructie is klaar voor lassen in april, met de correctie van het richtingroer wordt begonnen. Er is een lijst van tekeningen van het trimsysteem gevonden uit 1995, de tekeningen zelf, destijds vermoedelijk gebruikt voor aanmaak van onderdelen door Vlb. Volkel, niet (die komen in 2007 boven water als de onderdelen bijna klaar zijn). Er is wel een samenstellingtekening van het richtingroer trimsysteem in de staart. Hoogteroer en beide stabilo helften zijn nu bekleed. Er wordt geprobeerd een stel stabilo steunen van de Fokker S-11 te verwerven die voor de C.X aangepast zouden kunnen worden (zonder succes). In augustus is begonnen met het voorbereiden van het bekleden van het richtingroer. Eind september is de inventarisatie van tekeningen en door (destijds) DMVS aangemaakte delen en schetsen van de staartwiel installatie gereed en onderdelen, tekeningen en plaats van montage nader bekeken. Er zijn verschillen tussen tekeningen en schetsen, als gevolg waarvan de totale lengte van de shockstrut-delen die zijn gemaakt vermoedelijk ca 87 mm korter is dan wat uit de tekeningen is afgeleid. Daarnaast zijn er twee versies centreerinrichting te zien op de Het horizontale stabilo 24

Spinner | 2007 | | pagina 24