Het bekleden van het richtingroer samenstellingtekening: men zal t.z.t. moeten kiezen. Er is een andere binnenhuis nodig, een verlengstuk voor de vorkbuis en een lagerring ter correctie van de stand van de schokbreker in het (ontwrichte) originele staartstuk. Schetsen voor de nodige aanpassingen zijn op 1 november gereed: onderdelen om de installatie te kunnen inbouwen worden bij VTOC gemaakt. De vork. die te ruim is bemeten voor de juiste staartwiel maat en ook te ruim uitgevoerd, wordt voorshands gehandhaafd. Besloten is om het staartstuk niet aan de romp vast te lassen en de bestaande verbinding met pennen en klembeugels definitief te maken door stalen pennen te plaatsen i.p.v. de voorlopige lichtmetalen pennen. Dit is in januari 2007 uitgevoerd. Sinds september 2006 is enige informatie verzameld over de beplating van het staartstuk: detailtekeningen zijn niet gevonden, wel enkele foto's. Van de stabilo verstelinrichting achter is in oktober een samenstellingtekening gevonden: voordien waren alleen schetsen en foto's van een Fins wrak bekend. Kielvlak en richtingroer zijn, na spuiten, door de bekleders in bewerking genomen op 15 november. De tekening voor de (beplanking en) bekleding van kielvlak en richtingroer (waarvan ook stabilo en hoogteroer het onderwerp zijn) is bepalend (waar mogelijk) voor de uitvoering. De aan te brengen beplanking over ca 1/4 van de koorden van kielvlak en stabilo was blijkbaar niet eerder onderkend: de beplanking bij de al beklede stabilo helften ontbreekt. Het beplanken van het kielvlak wordt bij het VTOC gedaan, het triplex wordt bij het MLM in de vorm gebogen. De bekleders maken de stabilo helften en het kielvlak gereed voor beplanking en kunnen, terwijl de beplanking bij het MLM resp. het VTOC wordt aangebracht, aan de bekleding van het richtingroer werken. Op 7 maart 2007 zijn beide stabilo helften beplankt. Het kielvlak zal met beplanking alsnog worden bekleed. Het bekleden van het horizontale stabilo 25

Spinner | 2007 | | pagina 25