Impressie van de activiteiten in het laatste jaar MVK Valkenburg in 2006 Peter Korbee MARINE De handen werden flink uit de mouwen gestoken, zodat op maandag 30 januari de eerste certificaten, door de commandant opleidingen, overste Mare de Jong, konden worden uitgereikt aan een groot aantal Duitse cursisten, zowel grond- als vliegend personeel. Dit als een onderdeel van een overeenkomst, die bij de verkoop van de Orions aan Duitsland werd gesloten. Het feestje werd in het Valkenhorsttheater gevierd. De Transfer of Ownership' van de eerste Orion, de 303, naar de Duitse Marineflieger vond plaats op dinsdag 28 februari om 11.30 uur. De 303 werd kort daarna uitgeschreven uit het Nederlandse luchtvaartregister en werd in week 10 op het MVKV voorzien van een tijdelijke Duitse registratie 98+01. De P-3C Orion 301 vloog op woensdag 15 februari Op maandag 9 januari 2006 kwamen het MVKV- personeel en de Duitse cursisten terug van kerstverlof, ongeveer 310 man marinepersoneel (plus dertig inhuurkrachten) en 150 cursisten. Het opleidingsprogramma had vertraging opgelopen. De bovenstaande titel zou ook 'Mijn herinneringen over het MVKV' kunnen heten. Mede door mijn functie als promotor, maar als niet-MLD-er, heb ik veel activiteiten in het laatste jaar van ons vliegkamp in 2006 mogen meemaken. Uiteraard is dit een greep uit en een terugblik op de toch nog vele activiteiten en vliegbewegingen. De meest opvallende gebeurtenissen zal ik de revue laten passeren. 28

Spinner | 2007 | | pagina 28