voor hun inzet om het vliegveld in ieder opzicht in bedrijf te houden, ondanks de aanstaande sluiting. Van der Knaap zei het te waarderen dat de mensen, ondanks de teleurstelling, niet bij de pakken zijn gaan neerzitten. Er is hard gewerkt om de eerste Orion aan Duitse Marineflieger over te dragen. Inmiddels hebben sinds het bekend worden van de sluiting MVKV, op 28 april 2004, 540 personeelsleden een andere baan gevonden. Het vliegkamp werd ook nog steeds gebruikt voor recreatieve activiteiten, zoals op zaterdag 18 maart, 'Katwijk in concert' in hangaar 6. Een muzikale avond met talrijke artiesten, georganiseerd door de gemeente Katwijk voor de inwoners van Rijnsburg, Valkenburg en Katwijk (sinds 1 januari 2006 één gemeente). De Orion 308 werd op woensdag 5 april voorzien van vier blauwe dummybommen; deze werden boven de Vliehors-range afgeworpen. Of het doel geraakt werd. is niet bekend. Op zaterdag 8 april werden de inwoners in de omgeving van het vliegkamp opgeschrikt door een fataal vliegongeluk. Die middag verongelukte een motorzweefvliegtuigje van het type RF-5B, de PH- 626 van Aeroclub Valkenburg tijdens de start De poortwachter, de Neptune 216, verhuisde naar De Kooy De 312 verliet als laatste Orion Valkenburg en maakte daarbij drie spectaculaire low-passes waarbij de beide inzittenden om het leven kwamen De slachtoffers waren een 58-jarige inwoner van Den Haag en een 65-jarige inwoner van Noordwijk. Half april werd er door Prins Willem Alexander, in zijn functie als beleidsmedewerker Waterbeheer en Ruimtelijke Ordening en de heer Jos Wienen, burgemeester van Katwijk en tevens voorzitter van

Spinner | 2007 | | pagina 30