de "Stuurgroep Locatie Valkenburg", een werkbezoek gebracht aan het vliegkamp. Wienen gaf een toelichting op het project, dat een hoogwaardige woonlocatie moet worden; het gebied beslaat een oppervlakte van 900 hectare. De commandant van het vliegkamp, kolonel Krik Kopp, ontving op vrijdag 12 mei het eerste exemplaar van het boek "Marinevliegkamp Valkenburg" (herinnering aan een vliegveld). Een boek vol met gebeurtenissen, herinneringen, foto's en anekdotes, samengesteld en geschreven door Peter Korbee en uitgebracht door Korbee-promotie, MLD. De boeken werden ingevlogen door de PBY-5A Catalina met aan boord o.a. Erik Kopp. Eveneens kwam de B-25 Mitchell 'acte de presence' geven. De twee toestellen werden warm ontvangen door ruim 220 genodigden. Voor de PBY-5A en de B-25 vormde dit hun laatste bezoek aan Valkenburg. Bij deze boekpresentatie kwam het marinevliegkamp goed en positief (voor de laatste maal) in de media en zelfs op TV. Tijdens deze gebeurtenis was de ontmanteling al goed zichtbaar. Diverse gebouwen waren leeg en er werd al veel opgeruimd. Ook was de Duitse Marine begonnen de reserveonderdelen van Valkenburg naar Nordholz over te brengen, in juni gevolgd door gereedschappen en grondapparatuur. De officiële overdracht van de eerste Orion door de minister van Defensie aan zijn Duitse collega vond plaats op donderdag 18 mei tijdens de ILA (vliegfeest) in Berlijn, door het logboek van de Orion 303/98+01 te overhandigen. Het logboek werd overgedragen aan de eerste Duitse commandant op Valkenburg, Björn Malmus. De Neptune 216/V vliegt uit. Dit monument/poort wachter gaat verhuizen naar het MVK De Kooy. Op dinsdagmiddag en dinsdagavond 23 mei werd de Neptune afgevoerd; een grote kraan tilde het toestel ter hoogte van baankop 23 over het basishek. Daar werd het op een trailer geplaatst die op de N206 stond. Vervolgens ging het transport naar de Torenvlietbrug (500 m. verder) daar werd de Neptune weer opgepakt door de kraan en op een ponton geplaatst die in de Oude Rijn lag. De volgende dag ging de ponton via Leiden en de Ringvaart van de Haarlemmermeer naar Zaandam. Vervolgens, na een aantal dagen, via het Noordzeekanaal naar Den Helder. De beheerder is het Marinemuseum, maar de 216/V heeft een plaats in de monumententuin op De Kooy. De Traditiekamer MLD zal het toestel onderhouden en verwennen. Inmiddels werd keihard gewerkt om het personeel aan een nieuwe baan te helpen; hierbij komt alle eer toe aan de commandant Erik Kopp en LTZ.oc Henk van de Beek, PZ. De maand juni nadert, dat betekent bijna het einde van de opleidingstijd voor de Duitse cursisten. Deze moeten voor 1 juli van het vliegkamp vertrokken zijn met hun Orions. Tijdens het weekendverlof van de cursisten, 9-11 juni, werd de neus van de 98+01 oranje geverfd. Aanleiding hiervoor was het WK- voetbal. Een goeie grap die door veel Duitsers echter niet gewaardeerd werd, daarom werd de oranje neus op de Orion 302 gezet, om toch nog met de WK-neus te kunnen vliegen. Deze vlucht vond plaats op vrijdag 16 juni. Op dinsdag 20 juni 31

Spinner | 2007 | | pagina 31