gehouden waar commandant Erik Kopp het personeel bedankte voor hun inzet; men had onder zeer lastige omstandigheden een uitmuntende prestatie verricht en verdiende daarvoor een groot compliment. Diverse cadeaus werden door het personeel aan de commandant aangeboden en zijn vrouw kreeg een boeket bloemen. Het personeel ontving een glazen gedenkkubus met daarin een P- 3C Orion en het opschrift MVKV 26 juni 2006. De sfeer bleef gezellig en de dag werd om 17.00 uur afgesloten met een uitgebreide BBQ. Voor velen was dit een emotionele dag, maar het was een geslaagde manier om samen zo afscheid van het vliegkamp te nemen. Ondergetekende kreeg deze dag te horen, dat op donderdag 29 juni, tijdens de Veteranendag, het vliegkamp van 13.00-15.00 uur stand-by zou zijn als uitwijkbasis voor het luchtdefilé boven het Malieveld te Den Haag. In overleg met commandant E. Kopp en commandant MVK De Kooy C.E. van Haastert, was een regeling getroffen om met de Lynx-helikopters, die deelnamen aan het luchtdefilé, ook even Valkenburg aan te doen. En ja hoor.... daar kwamen om 13.40 uur drie helikopters aangevlogen; na een kleine (vlieg)-show parkeerden de Lynxen één voor één op de flightline. De Lynxen SH-14D 264, 279 en 281. Uit de 264 stapte de commandant Van Haastert en liep richting hangaar 7, waar een klein aantal personeelsleden zich had verzameld, waaronder commandant E. Kopp. De twee commandanten bedankten elkaar voor deze buitengewone gebeurtenis en wisselden wat cadeaus uit. Samen liepen zij naar de Lynx helikopter; na een groet startte de Lynx en marshalier SM. Rob van Zeist handelde de laatste vliegbeweging af van het MVKV. De marine brandweer zorgde voor de traditionele dikke straal, daarna maakte de Lynx nog een fly-by langs de toren en de spotters bij de C-poort. Het was 14.05 uur, de helikopter van de Koninklijke Marine de SH-14D Lynx 264 gaat de geschiedenis in als laatste toestel dat van het Vliegkamp Valkenburg is vertrokken. Twee personen van de gronddienst reden naar de verkeerstoren en schoten vanaf die plek de laatste zeven lichtkogels af. Om 14.12 uur klonken vanuit de toren de laatste woorden: "All stations, aII stations, all stations. This is the final transmission of Valkenburg Tower. enz..enz... Tevens werd om 14.15 uur de baanverlichting definitief gedoofd Na ruim 66 jaar is het vliegkamp gesloten en wordt het niet meer opengesteld voor militaire en/of civiele vliegtuigen. Vanaf 1 juli heeft het vliegkamp de status van 'kazerne' en is men begonnen met de ontmanteling van apparatuur, installaties en (grond)uitrusting, die eind december moet zijn voltooid. De geschiedenis is rond, "AFSCHEID NEMEN IS DE GEBOORTE VAN EEN HERINNERING"Er gaan 46 MLD-ers van juli 2006 tot juli 2007 naar Nordholz om mee te helpen aan het verdere opbouwen van de Duitse Orion. Het personeel (125 man) ging met zomerverlof, daarna werd de ontmanteling voortgezet. De organisatie van de 'Katwijk Binse Truckrun' mocht op zaterdag 19 augustus weer gebruik maken van het hoofdplatform om daar zo'n 75 vrachtwagens te parkeren en daarvandaan te vertrekken als colonne met jonge gehandicapte kinderen met een rit door de regio. Op de valreep werd op maandag 21 augustus een werkbezoek gebracht door premier J.P. Balkenende, burgemeester J. Wienen en gedeputeerde A. van Dijk van VROM. De verkeerstoren werd bezocht en men zei "er liggen hier kansen om er met elkaar iets moois van te maken". Commandant E. Kopp was hun gastheer. Nog eenmaal een reünie op het vliegkamp voor de oud-vliegtuigmakers/ bemanningen. Deze werd op dinsdag 10 oktober gehouden in de nog enig overgebleven recreatieve locatie barak D13. Een georganiseerde wandeltocht over het vliegkamp op zaterdag 14 oktober werd geregeld door twee oud-marinemannen. Dit zou de laatste keer zijn, maar helaas, op het laatste moment kregen de mensen geen toestemming om over het kamp te wandelen; reden: gebrek aan voldoende bewakings personeel. Dit was een grote teleurstelling voor de wandelaars. Inmiddels was bekend geworden dat archeologen in 2007 ruim baan zullen krijgen voor hun onderzoek. Regelmatig werd er afscheid genomen van personeelsleden die klaar waren met hun taak. Zo werd op dinsdag 31 oktober, om 10.00 uur afscheid genomen met koffie en gebak van Jeen Murk, hoofd gronddienst, in zijn eigen toko, hangaar 1. Weer kwam het MVKV in het nieuws, op zaterdag 4 november werd een lijk gevonden in barak B.ll, na onderzoek bleek het lijk er al driejaar te liggen, het betrof Martin Kwakernaat uit Den Haag, hij had 33

Spinner | 2007 | | pagina 33