R o het museum Terugblik r J Toekomst MLM De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Defensiemuseum op de Vliegbasis Soesterberg beginnen langzaam maar zeker contouren te krijgen. Naar verwachting zal er op korte termijn meer duidelijkheid komen over de wijze waarop het project zal worden aangepakt. De Stuurgroep Nationaal Militair Museum -zoveel is intussen bekend- zal onder leiding staan van de Plaatsvervangend Secretaris-Generaal van het Ministerie van Defensie Drs. P.E. de la Chambre. Volgens de marsroute die voor ligt, zal het museum uiterlijk 31 december 2011 worden geopend. Bezoekersaantallen 2006 Ook in 2006 is het Militaire Luchtvaart Museum weer goed bezocht. Weliswaar bleef het aantal bezoekers net onder de 150.000 steken (5.000 minder dan in 2005), maar dat verschil blijkt samen te hangen met de ongekende hittegolf in juli 2006. Onder invloed daarvan kwamen er in die maand 50% minder bezoekers naar het museum dan in juli 2005. Het Nationaal Museum Weekend, de Open Cockpit Dagen en de Nationale Modelbouw Manifestatie waren in 2006 opnieuw de grootste publiekstrekkers. NOT beurs Van 23 tot en met 27 januari vond in de Jaarbeurs in Utrecht weer de tweejaarlijkse NOT Beurs plaats. Op deze beurs presenteren zich allerlei bedrijven en organisaties die te maken hebben met het basis- en voortgezet onderwijs. Traditiegetrouw neemt ook het MLM deel aan deze beurs; dit met de het oogmerk het educatieve aanbod van het MLM onder de aandacht van onderwijzend Nederland te brengen. Mede ook dankzij Pandemonia Science Theater en enkele gewaardeerde vrijwilligers wist het MLM zich tijdens de NOT-Beurs op speelse wijze in de kijker te spelen, hetgeen de naamsbekendheid ongetwijfeld ten goede zal komen. Breguet Atlantic Zoals u in de vorige Spinner heeft kunnen lezen, heeft het MLM op 15 januari jongstleden een belangrijke nieuwe aanwinst kunnen verwerven in de vorm van een Breguet Atlantic, die kon worden overgenomen van de Duitse Marine. Het toestel, dat drie dagen later op het open terrein van de Vliegbasis Soesterberg meteen al een zeer zware storm te verduren kreeg, zal op termijn worden uitgemonsterd als een voormalige Breguet Atlantic van de Koninklijke Marine. Omdat het praktisch onmogelijk is het toestel naar het Kamp van Zeist te vervoeren, zal het 'overwinteren' op de Vliegbasis Soesterberg in afwachting van plaatsing in het daar nieuw te bouwen Defensiemuseum. Een woord van erkentelijkheid past aan het adres van de functionarissen van het Commando Luchtstrijdkrachten en de Defensie Materieel Organisatie die de verwerving van de Breguet Atlantic in goede banen wisten te leiden. Dank zijn wij ook verschuldigd aan Kolonel A.F. Kraak voor zijn voortreffelijke medewerking om het toestel tijdelijk op de Vliegbasis Soesterberg te kunnen accommoderen. Tiger Moth na restauratie terug in museum Eind 2005 besloot het museum zijn Tiger Moth bij ATN Aircraft Division in Hoogeveen grondig te laten restaureren. Bij ATN werden alle onderdelen 3

Spinner | 2007 | | pagina 3