Vooruitblik ingericht. Deze werd bij de herinrichting van deze hal in 2001 weggehaald met de bedoeling op termijn op diezelfde plaats te komen tot een nieuwe 'technieklijn'. In de loop van het voorjaar hoopt het museum deze technieklijn af te ronden. In de nieuwe presentatie, die in nauwe samenwerking met Kiss the Frogg uit Delft tot stand komt, wordt een beeld gegeven van de ontwikkeling van de vliegtuigbouw, de ontwikkeling van de vliegtuigmotor en de cockpitinrichting. Bijzondere eyecatcher zal een soort hologram zijn, waarin een vliegtuigontwerper centraal staat. Zwoegend op een vliegtuigontwerp doezelt hij weg en raakt in een droom verzonken die uiteindelijk uitkomst biedt: een miniatuurvlieger reikt hem de oplossing aan voor het probleem waarmee hij worstelde. Met deze 'technieklijn' nieuwe stijl beschikt het MLM over een belangrijke nieuwe presentatie, die niet alleen voor het algemene publiek, maar in het bijzonder ook voor scholen zeer interessant is. Vliegerklas 1925-1926 De komende maanden zullen mede in het teken staan van de voorbereidingen voor de nieuwe wisselexpositie over de Vliegerklas van Soesterberg 1925-1926 die op 21 juni door de Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal J.H. de Jong in de Vreeburghal zal worden geopend. Deze Drie leerlingen uit de Vliegerklas 1925-1926. V.in.r. Andreas den Ouden, Adriaan Viruly en Koene Dirk Pannentier De vliegtuigontwerper in gepeins verzonken Open Cockpit Dagen Met rasse schreden naderen weer de Open Cockpit Dagen. Het evenement dat elk jaar opnieuw een groot aantal bezoekers trekt, vindt dit keer plaats op 1,2,3,4 en 6 mei. Zoals gebruikelijk worden op die dagen de cockpits van een aantal historische toestellen 'opengesteld' voor het publiek, terwijl medewerkers van het museum uitleg geven over de inrichting van die cockpits. Jong en oud wordt zo de gelegenheid geboden kennis te maken met de werkomgeving van een jachtvlieger, een helikoptervlieger of de captain van een transportvliegtuig. Als herinnering ontvangen de bezoekers een instapkaart met een foto en wetenswaardigheden van het vliegtuig waarin zij plaats hebben genomen. Technieklij n In de eerste helft van de jaren '90 werd aan de oostzijde van de Vreeburghal een motorenlijn

Spinner | 2007 | | pagina 5