Vriendendag 31 maart Ook van binnen ziet de Tiger Moth er weer perfect uit ©I besloot het museum eind 2005 het toestel grondig te laten restaureren. Bij ATN Aircraft Division in Hoogeveen werden alle onderdelen van het vliegtuig gedemonteerd en werd de bekleding verwijderd en vernieuwd. Diverse onderdelen in het frame zijn opnieuw opgebouwd. De vleugels zijn gerepareerd, bekleed en doorgenaaid en voorzien van Egyptisch katoen. De gehele kist is opnieuw geverfd en heeft een nieuwe laag spanlak gekregen. De Tiger Moth is te bezichtigen in de Vreeburghal van het museum waar het in de permanente collectie is opgenomen. De jaarlijkse Vriendendag mocht zich dit keer wederom verheugen in een overweldigende belangstelling. Zo'n 230 Vrienden wisten zaterdag 31 maart j.l. de weg naar het Militaire Luchtvaart Museum weer te vinden. Na de ontvangst met koffie èn cake in de Snijdershal. verplaatste het gezelschap zich naar de Vreeburghal, waar de voorzitter van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum Generaal-majoor b.d. F.P. Schulte een ieder hartelijk welkom heette en een terugblik deed over het afgelopen jaar en aandacht gaf aan plannen in de toekomst. Uitgebreid werden daarna door Hans Berfelo alle projecten doorgelicht en werd een ieder geïnformeerd over de huidige stand van zaken. Daarna werd door middel van een korte film een impressie gegeven van het bedrijf op het Engelse eiland Wight, waar op dit moment de Koolhoven FK-51 wordt voorzien van een cowling en metalen huidbeplating. Door de nieuwe trekker en projectleider van het FK-51 project, Fred Pelder, was deze film enkele weken daarvoor tijdens een bezoek, opgenomen. De directeur van het MLM Dr J.A. M.M.Janssen blikte daarna terug op het museumjaar 2006 en ging in op de geplande verhuizing en de toekomstplannen van het museum. Hierna werd een ieder vrijgelaten het museum te bewonderen en kon de aperitief en lunch worden genoten. De middagsessie begon met de trekking van de traditionele loterij. Recentelijk is de Tiger Moth na een uitgebreide restauratie weer in de collectie opgenomen. Deze restauratie, die plaats vond bij ATN Aircraft Division in Hoogeveen, is gefilmd. De documentaire over deze restauratie werd in een nog ruwe versie vertoond en gaf een goede kijk op de wijze waarop zo'n linnen toestel wordt opgebouwd. Vervolgens hield Luitenant-generaal b.d. D. Starink een lezing over de betekenis van Soesterberg voor de ontwikkeling van de (militaire) luchtvaart in ons land. (deze lezing is integraal opgenomen in deze Spinner). Na nog een genoegelijk samenzijn, werd deze jaarlijkse Vriendendag afgesloten. Hans Berfelo 7 n

Spinner | 2007 | | pagina 7