R uiNt het museum Terugblik r ri r J Toekomst MLM Sinds de vorige uitgave van de Spinner is veel werk verzet om het uit 2001 daterende concept voor het Defensiemuseum te actualiseren. Centrale vraag daarbij is hoe het nieuwe museum moet worden ingericht om te zijner tijd ook daadwerkelijk als een modern publieksmuseum te kunnen fungeren. De directie van het Militaire Luchtvaart Museum is nauw betrokken bij de besprekingen over het muse aal concept. Naar verwachting zal deze reeks besprekingen in de loop van juli worden afgerond. Daarna zal bezien worden in hoeverre het uit 2003 daterend programma van eisen voor het nieuwe museum moet worden aangepast. De blauwdruk voor de opzet van het project is inmiddels nagenoeg gereed en binnenkort zal onder leiding van de Plaatsvervangend Secretaris Generaal van het Ministerie van Defensie Drs. P.E. de la Chambre de eerste Stuurgroepvergadering plaatsvinden. De bedoeling is dat het museum eind 2011 gereed zal zijn. Viering 10-jarig bestaan Stichting Fokker G.l Op 7 april vierde de Stichting Fokker G.l haar tien jarig bestaan in het MLM. De toekomstplannen van de Stichting blijven onverminderd ambitieus: de herbouw van een vliegwaardige Fokker G.l. Tijdens de jubileumviering bleek eens te meer dat de realisatie van dat doel een kwestie van de lange adem is, maar dat is nu eenmaal inherent aan dit soort projecten. De tot dusver verrichte inspannin gen hebben inmiddels al een aardig bijproduct opgeleverd. De Stichting Fokker G.l beschikt sinds kort immers over een nagenoeg complete digitale mockup van het toestel, dat het in de toekomst wil gaan bouwen. Deze mockup, een waar meesterwerk, is vervaardigd door Peter Bouw, die daarvoor een Wright Flyer overgedragen Kort na de Open Depot Dagen in april droeg Peter van Kempen de door hem gebouwde replica van de Wright Flyer over aan het museum. Dat gebeurde in het vliegtuigdepot op de Vliegbasis Soesterberg. Met de bouw van het toestel gingen 2.000 uur heen, maar het resultaat is er dan ook naar: een met grote zorg gemaakt vliegtuig dat op prachtige wijze het begin van de luchtvaart representeert. Het MLM hoopt de replica te zijner tijd een plaats te kunnen geven in het nieuwe Defensiemuseum. ervaren In de Screammachine kon je tijdens de Open Cockpitdagen de G-krachten

Spinner | 2007 | | pagina 3