Vooruitblik 4- Militair historicus Jacques Bartels begeleidt Luitenant- Generaal J.H. de Jong door de expositie "Vliegklas 1926 Mede op basis van het onderzoek van Bartels heeft het Militaire Luchtvaart Museum, in samenwerking met Hypsos b.v. uit Soesterberg, een expositie samengesteld over de Vliegklas van 1926 op Soesterberg. In de tentoonstelling komt niet alleen naar voren hoe het de leerlingen uit de Lichting '26 na hun opleiding als vlieger verging. Zij werpt even eens licht op de betekenis die Vliegkamp Soesterberg heeft gehad voor de ontwikkeling van de Nederlandse luchtvaart, in het bijzonder in de jaren voor de Tweede Wereldoorlog. De expositie werd op 21 juni door de Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal J.H. de Jong geopend. Vooral ook dankzij de voortreffelijke inbreng van de drumfanfare van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht werd het een bijzondere bijeenkomst. De drumfanfare bracht een aantal luchtvaartliedjes uit de jaren '20 en '30 ten gehore, die bij de ruim 150 aanwezigen uitstekend in de smaak vielen. De expositie loopt door tot eind augustus 2008. Bij de expositie is een handzaam boekje uitgegeven, waarin Jacques Bartels beschrijft hoe hij tot dit onderwerp is gekomen. Naar verwachting zal hij eind 2008 een uitgebreide monografie over de Lichting '26 publiceren. Technieklij n Ook bij de afronding van de Technieklijn in de Vreeburghal zijn de laatste maanden belangrijke stappen voorwaarts gezet. Vaste bezoekers van het museum zal dit niet ontgaan zijn. Het ligt in de bedoeling de voltooiing van dit project te zijner tijd met enig feestelijk vertoon te markeren. In de vol gende Spinner hopen we daar meer over te kunnen melden. Kunst en Kitsch 3 september Maandag 3 september worden in het Militaire Luchtvaart Museum opnamen gemaakt voor het AVRO tv-programma Tussen Kunst en Kitsch. De bezoe kers mogen drie voorwerpen meenemen naar de opnamedag, waar de Tussen Kunst Kitsch-experts de objecten beoordelen. Belangstellenden dienen van tevoren kaarten te reserveren. Dat is mogelijk via Top Ticket Line: www.topticketline.nl of 0900 3005000 (keuzetoets 4). De kaarten kosten 6,- per stuk (inclusief een consumptie). De uitzending van het programma vindt plaats begin 2008. 15 en 16 september Virtueel Demo Weekend In het weekend van 15 en 16 september organiseert het MLM weer een Virtueel Demo Weekend. Liefhebbers van het virtueel vliegen kunnen dan weer in het museum terecht om te genieten van presentaties van verschillende clubs die zich toeleg gen op het zo realistisch mogelijk nabootsen via de computer van oorlogsmissies of vluchten van civie le luchtvaartorganisaties. Het museum is op 15 sep tember bij wijze van uitzondering dus ook op zater dag open. Museumtheater In de komende vakantieperiode zal Pandemonia Science Theater weer met grote regelmaat in het museum optreden. Zie voor het overzicht de aktivi- teitenagenda. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 3

Spinner | 2007 | | pagina 5