Militaire Geschiedenis van Nederland nu uitgebreid op Internet Nieuwe website voor Nederlands Instituut voor Militaire Historie Mededeling van de secretaris van de Stichting Handhaving Traditiën Garderegiment Grenadiers en Jagers Op 5 juni 2007 is de nieuwe website van het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) "live" gegaan. De openingshandeling werd verricht door kolonel J. Blacquière, adjunct-directeur van de Directie Voorlichting en Communicatie van het Ministerie van Defensie. Het internetadres blijft ongewijzigd: www.nimh.nl Militaire geschiedenis De website www.nimh.nl biedt de bezoeker infor matie over militaire geschiedenis. Zo staat er een tijdbalk op de site die loopt van de Tachtigjarige Oorlog tot heden met zo'n 400 noemenswaardige gebeurtenissen uit de geschiedenis van marine, landmacht, luchtmacht en marechaussee. Verder staat op de site een overzicht van alle emblemen van de marine en een groot aantal emblemen van de luchtmacht. Uiteraard wordt veel aandacht besteed aan Michiel de Ruyter, de zeeheld die 400 jaar geleden werd geboren. Een flitsende flash applicatie geeft een overzicht in tekst en beeld van alle internationale operaties waaraan de Nederlandse krijgsmacht sinds de Tweede Wereldoorlog deelnam. Met behulp van een wereld kaart kan men doorklikken naar alle landen waar de krijgsmacht in het "recente" verleden actief was. Collecties www.nimh.nl geeft ook informatie over het insti tuut, zijn collecties en zijn publicaties. Op korte ter mijn zal aan de website een overzicht van alle docu mentatie- en audiovisuele collecties worden toege voegd. Aan het overzicht van de collectie bewegend beeld zullen ook previews van enkele honderden films worden gekoppeld. Speciale aandacht wordt besteed aan een specifieke doelgroep die veel gebruik maakt van de collecties van het NIMH: de genealogen. Voor hen biedt de website een duidelijk overzicht wat zij wel en niet bij het NIMH kunnen vinden. Onder de Stichting ressorteert de Historische Verzameling Grenadiers en Jagers, ondergebracht in een museum, gevestigd in een gebouw van de Oranjekazerne te Schaarsbergen. In verband met de verhuizing van het museum Garderegiment Grenadiers en Jagers, gesitueerd in de Oranjekazerne te Schaarsbergen (Arnhem), zal dit museum gesloten zijn in de periode 1 juli 2007 tot het najaar 2008. De (her)opening zal t.z.t. eveneens in de Spinner vermeld worden. J.J. Thomas luitenant-kolonel der Jagers bd

Spinner | 2007 | | pagina 7