Onder Twentsche Vleugels Dutchies in de FAA. Historie, Camouflage en Kentekens I—* Rien Tiehatten. Onder Twentsche Vleugels. Kroniek van de Vliegbasis Twenthe 1945 - 2007. Zestig jaar Luchtmachthistorie in Oost-Nederland. Tweede druk. Uitgegeven door de Koninklijke Luchtmacht. 136 pagina's, ca 235 foto's in zwart-wit, omslag in full colour. Toen in 2005 dit boek verscheen werd dit gratis verstrekt aan alle medewerkers op de vliegbasis Twenthe. De bedoeling was dat ook oud-medewer kers en andere belangstellenden dit boek al dan niet gratis konden verkrijgen. De oplage was echter zo klein, dat alleen de medewerkers op de basis in het bezit van het boek zijn gekomen. De vraag bleef echter aanwezig. Ter gelegenheid van de afscheidsreünie op 27 sep tember j.l. op de vliegbasis Twenthe was budgettai re ruimte om een tweede druk het licht te doen zien. Deze tweede druk is aangevuld met enkele bladzijden over de laatste 4 jaar van de vliegbasis, zodat nu een document is verschenen dat de hele militaire geschiedenis van Twenthe behandelt. De oplage van de tweede druk is slechts 650 stuks en daarvan is het merendeel verkocht op de reünie. De museumwinkel "De Brik" heeft op voorhand een aantal gereserveerd, omdat verwacht mag wor den dat nog vele oud-Twenthenaren in het bezit van het boek willen komen. Na de behandeling van de beknopte geschiedenis vanaf 1910 in een tweetal hoofdstukken, worden de volgende hoofdstukken gerelateerd aan de op de basis gestationeerde vliegtuigtypen en wordt inge gaan op allerlei gebeurtenissen tijdens de aanwe zigheid van de Spitfire, de Meteor, de F-86K Sabre, de F-104G Starfighter, de NF-5 en de F-16. Hierbij komen de hoogte- en dieptepunten en gewone zaken aan de orde zoals deze gedurende zestig jaar op de vliegbasis Twenthe zijn voorgekomen. Hen ieder die ooit op de vliegbasis Twenthe was tewerkgesteld vindt in dit boek wel een bekend moment. Het terugkijken in de geschiedenis van deze mooie basis doet door de sluiting een triest gevoel bij uw redacteur ontstaan. Onder Twentsche Vleugels, is verkrijgbaar in de museumwinkel "De Brik" in het Militaire Luchtvaart Museum en zal rond de Eur 22,- gaan kosten. Hans Berfelo Nico Geldhof, Luuk Boerman, Dutchies in de FAA. History, Camouflage en Markings. Samengesteld, geproduceerd en uitgegeven door Luuk Boerman Dutch Profile. 16 pagina's inclusief omslag. 17 zwart-wit foto's, één kleurenfoto en 24 zij- en bovenaanzichten in kleur. Deel 6 in de serie Dutch Profile heeft als onderwerp Nederlandse vliegers, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in dienst waren bij de Engelse Fleet Air Arm (FAA). Het merendeel vloog op Seafire, Hellcat en Corsair. De tekst is van de hand van Nico Geldhof. Het deeltje verschijnt gelijktijdig met het standaardwerk Dutchies in de Fleet Air Arm van dezelf de schrijver. Dit deeltje is zeker niet bedoeld als goedkope uitga ve voor het standaardwerk van Nico. Het onderwerp wordt in kort bestek (op één bladzijde) behandeld. Op de overige bladzijden wordt de militaire loop baan van een zestal Nederlandse vliegers bij de FAA 34 BM-"tn8io;t>NedheXd

Spinner | 2007 | | pagina 36